Jump to content
whitas

Blue Screen - Proszę o pomoc.

Recommended Posts

Trudno powiedzieć, bo to bardzo rzadko spotykany Bsod. Może ten pierwszy był inny i mógłby naprowadzić na jakiś konkretniejszy trop. Skorzystaj z programu BlueScreenView, to zobaczymy.

Swoją drogą nie zaszkodzi jak sprawdzisz temperaturę procesora.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałem trochę tu i tam i wyczytałem, że może być to błąd któregoś z sterowników, dlatego sterowniki "zregenerowałem" zreinstalowałem również anty-wirus jak mogli pisać i póki co cisza w eterze, temperatury gwarantuje, że są zbyt niskie nawet na najmniejszych obrotach dla wentylatora, bo mają około 15C (Thermaltake 29BP założony) A co do programu, nie pogardzę.

Dodatkowo robiłem dzisiaj testy HD Tune na bad sectory, jest zdrów jak rybka żadnego ani 1 bad sector-a ani efektu najmniejszego uszkodzenia, jakby idealny choć kupiony za butelkę gorzały ponad rok temu. Niżej załączam obraz tego co pokazał program z Bluescreen:

VBh8vTc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Całkiem możliwe, że to właśnie problem programowy. W każdym razie, jeśli bluescreeny będą nadal się pojawiały, sprawdzałbym jeszcze RAM.

BTW, piętnaście stopni można między bajki włożyć (temperatura procesora nie będzie raczej niższa od otoczenia), chyba że chłodzisz kompa ciekłym azotem lub korzystasz z niego na balkonie. =]

Link to comment
Share on other sites

W każdym bądź razie, poleć mi proszę program do pomiaru temperatury sensowny bo Speccy widzę chyba "ześwirował" pokazując mi 1C na procesorze ... http://i.imgur.com/Qoh3G2m.jpg ... To chyba z wolna żart. A wracając, szukam też programu do pomiaru prędkości obrotowej wentylatora tego TT29BP gdyż na speccy skacze wartość od 1000-2000 obrotów, a nie słyszę zmiany + to samo widziałem wewnątrz opcji płyty głównej, że obroty są około 2 tyś. chociaż stłumione jest przez system w skali 1-10 na 3 ... Co się dzieje. :/

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź HWMonitor i SpeedFan (zarówno jeśli chodzi o kwestię temperatury, jak i obrotów), acz lekko wątpię, że to wina programu. Na prockach od AMD stosunkowo często temperatura jest nieprawidłowo pokazywana, ale może rdzeni będzie sensowniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce nic mówić, ale to chyba jakieś jaja czujnika temperatury + czujnika obrotów bo skoki od 1000-2000 co będzie widać są zaznaczone na min. i max, a nic takiego nie dzieje się. Być może nie należy sugerować się okienkiem temp. procesora ale ... No jak to tak? Niech mnie ktoś oświeci jakim cudem i co się dzieje.

g3wmfMb.jpg

Core temp

W6VYCuL.jpg

Zgłupiałem do kwadratu Speed Fan

m3xxgnK.jpg

Edited by whitas
Link to comment
Share on other sites

Na temat blue screen znalazłem rozwiązanie w: 800+ błędach rejestru + 19 nieaktualnych sterownikach + 3 brakujących ... Jakim cudem ja się złapałem za głowę skoro dbałem o swój PC i o wszystkie rzeczy, a gwoździem do trumny była "niestabilna" gra co ciekawe oryginalna Borderlands 2 ...

Link to comment
Share on other sites

Ucieszyłem się za szybko ... Znowu się zaczyna czyt. blue screen sypią się z powodu ... Internetu. Mój odbiornik na USB odmawia współpracy czyt. zrywa jakby połączenie z nim i resetuje go, tak kilka razy i ka-bum nagle blue screen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...