Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EGM

EGM w sosie własnym

Polecane posty

Na jaja Odyna! Pięć stron wcześniej na tymże wątku zamieściłem żywcem przepisaną z CDA swoją recenzję z polonizacji tej gry! Moderatorzy, walnijcie jakiegoś bana jak stąd do Czikago i z powrotem "temu człeku" za nękanie z lenistwa bliźnich swoich!

Któregoś dnia nie wytrzymam, wskoczę w monitor, przedrę się przez firewalle i spuszczę manto z dużej wysokości takiemu pytajnikowi, choćbym miał potem wyzionąć ducha!

Jeju, jeju, przepraszam. Nie zauważyłem... (może nie tyle, co nie zauważyłem, co nie chciało mi się czytać dalej, niż 3 strony wcześniej, bo tematu na bieżąco nie śledzę). Oczywiście recenzję przeczytałem i odpowiedź na pytanie dostałem. :)

Btw, trochę smutno mi się zrobiło jak, żeś się tak na mnie rozzłościł, ale to pewnie był twój cel. ;<

Ach, pytanie, żeby offtopa nie było, czego osobiście nie lubię... No to może... Jaką postać z wszystkich przygodówek lubisz najbardziej? :) Proszę, nie mów tylko, że było...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką postać z wszystkich przygodówek lubisz najbardziej? :) Proszę, nie mów tylko, że było...

Bez przesady, już mi przeszło. Zadałeś ciekawe pytanie, mój drogi. Pozwól, że się zastanowię i odpowiem wieczorem, boś mi zabił ćwieka w łeb :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczył się w podwałbrzyskim sanatorium Szczawno Zdrój (wtedy nazywało się Salzbrunn), ale podobno nie miecz zadał dolegające mu mu rany, tylko pochwa... :thumbsup::biggrin: :biggrin:

Kto mieczem wojuje, od pochwy ginie... :tongue: Czy jakoś tak :turned:

Generale, co byś polecił dla przygodówkowego żółtodzioba, takiego jak ja?

Runaway 2, czy Broken Sword 4?

Jeśli idzie o przygodówki, to nie mam zbytniego doświadczenia w tym temacie - kiedyś grałem w Alone in the Dark 4

(które to można pod przygodówkę podciągnąć...) :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką postać z wszystkich przygodówek lubisz najbardziej? :) Proszę, nie mów tylko, że było...

Rozważywszy wszystkie możliwe kandydatury doszedłem do wniosku, że moją ulubioną postacią jest Guybrush z Monkey Island. Na drugim miejscu uplasowałbym Jacka Keane, a na trzecim Hansa Voralberga z "Syberii" choć on akurat jest NPC.

Generale, co byś polecił dla przygodówkowego żółtodzioba, takiego jak ja?

Runaway 2, czy Broken Sword 4?

Jeżeli masz zaczynać, to poszukaj Longest Journey, albo Runaway (pierwszą część)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zaczynać, to poszukaj Longest Journey, albo Runaway (pierwszą część)

Z tym jest pewien problem, gdyż dysponuję tylko takimi przygodówkami, jakie były ostatnio an DVD w CDA, a nie bardzo chcę kupować coś w ciemno, gdyż nie wiem, czy mnie taki rodzaj rozrywki zainteresuje... :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jak EGM mówi to na pewno nie jest w ciemno.

Moje pytanie: Czemu Runaway 1, a nie 2? Grałem w obie i moim zdaniem "dwójka" jest fajniejsza...

<skulił się w oczekiwaniu na zmieszanie z błotem (w najlepszym stylu :P) za brak gustu>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jak EGM mówi to na pewno nie jest w ciemno.

Moje pytanie: Czemu Runaway 1, a nie 2? Grałem w obie i moim zdaniem "dwójka" jest fajniejsza...

<skulił się w oczekiwaniu na zmieszanie z błotem (w najlepszym stylu :P) za brak gustu>

A bo... takie jest moje zdanie, z którym się zresztą nie zgadzam :biggrin: A tak naprawdę Runaway 2 jest IMVHO przedobrzony (ma tak dowcipne dialogi, że pod koniec gry poczułem, iż chcą mnie zaśmiać na śmierć, ale to, o młody Jedi, niefajne jest)... no i nie ma zakończenia, na które trzeba będzie poczekać. A pierwsze część Runaway jest w sam raz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, aj, Generale, przypomniałeś mi tą wspaniałą recenzję Runaway 2 z CDA (Twoja, tak?), a mianowicie ten fragment o tym jak wspaniałe są animacje w tej grze :happy:

Nie wiem czemu, ale przez 5 minut kulałem się ze śmiechu tak mnie ten fragment rozbawił, a gdy tylko gra ta została dana na cover CDA, to jednego dnia przeszedłem całą by to sprawdzić :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o polecam Generałowi. Dzięki tym grom mam w znakomitej większości "6" z historii. Może to głupio zabrzmi tak mówić, to tak doświadczonego człowieka, ale kto wie, może Generał wcześniej o jakimś wydarzeniu nie wiedział.

PS jestem bardzo skromny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może dziwnie zabrzmi jako pytanie do weterana przygodówek, ale jednak zaryzykuję:

Generale, zdarza Ci się grać w jakieś FPS'y? Mam spory sentyment do tego gatunku, gdyż pieprwszą grą, w którą naprawdę GRAŁEM (a nie tylko liznąłem) było MoH: Allied Assault. :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może dziwnie zabrzmi jako pytanie do weterana przygodówek, ale jednak zaryzykuję:

Generale, zdarza Ci się grać w jakieś FPS'y? Mam spory sentyment do tego gatunku, gdyż pieprwszą grą, w którą naprawdę GRAŁEM (a nie tylko liznąłem) było MoH: Allied Assault. :turned:

Robiłem kiedyś recenzję do CIA Operative i grałem na zamówienie w IGI (nie wiem, czy w Twoich oczach te gry to FPS-y). Ubawiłem się jak brzemienna mrówka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generale, mógłbym się spytać o to, co sądzisz o twórczości Gombrowicza? Czytałem fr. Ferdydurke i uczucia mam mieszane. No bo pomysł fajny, wszystko ok., ale jednak czegoś brakuje.

Nic nie sądzę, nie czytałem Gombrowicza. Wiem, że to okropny wstyd i powinienem się zastrzelić z procy, ale nie czytałem i już... I chyba nie przeczytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi generale, ostatnimi czasy zacząłem wiosenne porządki, z półki rzeczy mi się na ziemię rzędami wysypują ,postanowiłem wyrzucić te gry w które już nigdy grać nie będę. W szarym kącie samotnie leży stara (acz nie wiek ważny) gra, którą zwą "Wehikuł Czasu". I stąd nasuwa się pytanie, powinienem przypomnieć sobie tą grę ? Czytam CDA od 2006 roku a grę kupiłem (chyba...) w 1999. Pamiętasz tą grę? Jeśli tak to cierpliwie oczekuję odpowiedzi. Z góry przepraszam za "ciekawą" ortografię ,ale 5+ z języka Polskiego (i to w szkole średniej :nuke: ) zobowiązuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi generale, ostatnimi czasy zacząłem wiosenne porządki, z półki rzeczy mi się na ziemię rzędami wysypują ,postanowiłem wyrzucić te gry w które już nigdy grać nie będę. W szarym kącie samotnie leży stara (acz nie wiek ważny) gra, którą zwą "Wehikuł Czasu". I stąd nasuwa się pytanie, powinienem przypomnieć sobie tą grę ? Czytam CDA od 2006 roku a grę kupiłem (chyba...) w 1999. Pamiętasz tą grę? Jeśli tak to cierpliwie oczekuję odpowiedzi. Z góry przepraszam za "ciekawą" ortografię ,ale 5+ z języka Polskiego (i to w szkole średniej :nuke: ) zobowiązuje :)

Owszem, grałem. Z mojej recenzji w CDA

Zalety: Ciekawa fabuła, bardzo ładna grafika, dobrze zrobiona lokalizacja.

Wady: Niezbyt oczywisty sposób rozwoju akcji, kłopoty z prowadzeniem postaci bohatera.

Racz waść jednak pamiętać, że o ładnej grafice pisałem w roku 2005.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię moje pytanie :)

Drogi EGMie co sądzisz i jak oceniasz grę: "Faust: The Seven Games of The Soul"

(http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=849)? Nie mam dostępu do tak archiwalnych numerów CD-Action aby sprawdzić czy aby jej nie recenzowałeś i jaką ocenę otrzymała :)

Mnie się podobała, ale przeszła jakoś bez echa. Gra First Person, węzłowa, podzielona na 7 epizodów - w każdym Mefistofeles proponuje ci sąd nad jedną z dusz. Masz ocenić tę duszę - pierwej jednak musisz poznać rozmaite fakty z przeszłości tej duszy. Niezła grafika, nastrojowa ilustracja muzyczna. Nie pamiętam oceny...to w końcu ponad 4 lata wstecz.

P. S. Przepraszam za zwłoki w odpowiedzi :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Generale pamiętasz Amerzone i Reah? 4płytowe i 6płytowe kolosy. I w tej ostatniej doprowadzające do szewskiej pasji zagadki dźwiekowe. a jaa ty je oceniasz?

wybacz, umknęła mi Twoja wypowiedz o Amerzone. :) a pamięta General "GabrielKnight Blood of the Secret?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Generale pamiętasz Amerzone i Reah? 4płytowe i 6płytowe kolosy. I w tej ostatniej doprowadzające do szewskiej pasji zagadki dźwiekowe. a jaa ty je oceniasz?

wybacz, umknęła mi Twoja wypowiedz o Amerzone. :) a pamięta General "GabrielKnight Blood of the Secret?"

Oczywiście, że pamiętam. Nie za bardzo lubię zagadki dźwiękowe, bo zakładają, że gracz ma słuch absolutny. Były też np. w niemal każdej grze ze świata Myst. Z serii GK najbardziej podobała mi się część pierwsza. Sorry Winnetou, ale biznes is biznes... :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie niezapomniana zagadka z kurkami, które trzeba było odkręcić w odpowiedniej kolejności. Utknąłem na amen :) i mówiąc o przygodówkach nie należy zapominać o tych tworzonych przez firmę Cryo :) A w ulubionych postaciach z gry zapomniał Generał o Larrym :) nie zaslugiwał zeby znalezc sie w ulubionej 3jce?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie niezapomniana zagadka z kurkami, które trzeba było odkręcić w odpowiedniej kolejności. Utknąłem na amen :) i mówiąc o przygodówkach nie należy zapominać o tych tworzonych przez firmę Cryo :) A w ulubionych postaciach z gry zapomniał Generał o Larrym :) nie zaslugiwał zeby znalezc sie w ulubionej 3jce?:)

Nie zapomniałem o Larrym, ale pytano mnie o najbardziej ulubionych bohaterów. O przygodówkach Cryo też pamiętam, choć niektóre ich elementy budziły we mnie dziki sprzeciw (np. bieganie i szukanie drogi w dżungli na czas). Okropecznie tego nie lubię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...