Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

synthetichell

Poszukiwacz słuchawek.

Polecane posty

Witam, przybyłem tutaj aby dostać od Was porady. Na początku nadmienię, że nie dysponuje wielkim budżetem (mniej więcej 100zł) i chciałbym za całą kwotę kupić dobre słuchawki. No oczywiście na miarę pieniążków, które mają być przeznaczone na sprzęt.

Dodatkowo powiem, że zależy mi na komforcie i jakości dźwięku. Słuchawki niekoniecznie muszą mieć mikrofon, ale za to wolałbym, aby miał dobry kabel - często zdarza mi się zapomnieć i pociągnąć za słuchawki. Zastanawiałem się nad Fatal1ty od Creative, aczkolwiek po dłuższym użytkowaniu boli od nich głowa, jaki i uszy. No i jeszcze natkałem się na HD 201, ale nie wiem czy byłby to dobry wybór i wolę się tu dopytać.

Ps. przede wszystkim słuchawki mają mi służyć do rozmów na Skype. Dopiero na drugim miejscu stawiam muzykę, filmy i gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Creative Fatal1ty

Ja również je polecam, o ile chcesz wyrzucić pieniądze w błoto! Fatal1ty, to sprzęt na budżetowych częściach, który kosztuje dużo, bo pr0 gamer użyczył mu swojego błogosławieństwa. Szkoda kasy!

A HD681* będą fantastyczne! To najlepsze słuchawki w przedziale do 100zł i ręczę za nie głową! Kabel jest według mnie nie do urwania, wręcz za twardy, a jack jest chyba pancerny. Z wygodą jest różnie, bo ludziom o mniejszych czaszkach sprzęt może źle leżeć na głowie. Poduszki też są średniej jakości, ale możesz "wgrać" mu "skarpetmoda" i będzie git-malina! Poza tym ciężkie i duże. Osobiście zaczynam czuć niemiły ucisk dopiero po około 6-7 godzinach użytkowania, ale początkowo wydawały mi się znacznie bardziej niewygodne niż teraz. Kwestia przyzwyczajenia. Co do jakości rozmów - brak zarzutów. Często korzystam z nich podczas internetowych rozmów i dźwięk zawsze był czysty.

Możesz też się zastanowić nad innymi modelami od Superlux. Wszystkie są warte swojej ceny, o ile wiesz czego szukać.

* Wybacz, że początkowo wpisałem tu HD201. Głupi błąd. Oczywiście od początku chodziło mi o Superluxy HD681.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również je polecam, o ile chcesz wyrzucić pieniądze w błoto! Fatal1ty, to sprzęt na budżetowych częściach, który kosztuje dużo, bo pr0 gamer użyczył mu swojego błogosławieństwa. Szkoda kasy!

To prawda.

A HD201 będą fantastyczne! To najlepsze słuchawki w przedziale do 100zł i ręczę za nie głową!

A to już nie. Zapraszam na gilotynę w moim lochu, bo HD201 nie są dobrymi słuchawkami.

Do 100zł proponuje kupić Superluxy HD 681, w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VenomPlay - Wiesz, prywatne odczucie czasem nie wystarcza żeby wydać opinię, której ktoś inny nie pożałuje. Trzeba też mieć trochę doświadczenia i obycia w danym sprzęcie. Ja w swoim życiu niejedne słuchawki zmasakrowałem, a założę się, że XeoN ma ich na koncie jeszcze więcej, tak więc nasza opinia nie opiera się wyłącznie na subiektywnych odczuciach, ale raczej na obiektywnych faktach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się co do co do pozytywnych opinii HD681 i Retro DJ.

HD201 kiedyś miałem i drugi raz bym nie kupił, co prawda jak na tamte czasy miały całkiem dobrą jakość dźwięku(jeszcze nie było superluxów, retro chyba nie, a nawet jeśli to nie były znane), ale jakość wykonania wołała o pomstę do nieba.

Z Fatalkami miałem kontakt i to mi wystarczy by ich nie polecać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Creative Fatal1ty. Sam je posiadam (ponad 2 lata) tylko teraz mikrofon mam zepsuty bo bracia wykręcili??????

Bardzo dobre do rozmów na Skype. Bóle głowy i uszu zdarzają mi się sporadycznie (przy dłuższym nolifieniu).

Z własnego doświadczenia wiem, że są słabe. Posiadałem je jakoś z pół roku, a że jak wspomniałem w pierwszym poście - mam tendencje do ciachnięcia słuchawek. Prędko odpadły z gry. Dodatkowo szybko odczuwałem dyskomfort przy ich noszeniu. A dźwięk miały chyba (posiadałem je na początku 2013) dobry, nie pamiętam już za bardzo i nawet nie jestem wybredny jeżeli o to chodzi.

Fatality to po prostu badziewie. A kabel woła o pomstę do nieba...

Straciłbyś głowę. HD201 nie mają w ogóle basu. Są też słabo wykonane i średnio wygodne.

Najlepszym i najpewniejszym wyborem będą Superlux HD681. Grają o niebo lepiej od powyższych dwóch propozycji (a to się przede wszystkim liczy). Są też zdecydowanie lepiej wykonane i dużo bardziej wygodne od nich. Mają też dobry kabel (co w HD201 jest również słabym punktem). No i warto zaznaczyć, że grają ze zintegrowanej karty lepiej niż wiele modeli z porządnych dźwiękówek.

Kup Superluxy HD681 i jakiś mikrofon oddzielny (typu Trust Starzz, Tracer TRS-4 lub Zalman ZM-MIC1) i będziesz zadowolony.

Ewentualnie zobacz Maxell RetroDJ - to rebrandy dużo droższych słuchawek Brainwavz HM3. Grają od nich odrobinkę gorzej i są trochę gorzej wykonane, ale to nadal świetna propozycja. Choć niestety z wygodą na poziomie Superluxów można się pożegnać (ale i tak jest OK).

Możesz mi wierzyć na słowo (a jak nie to pewnie niedługo moje zdanie podzieli Piter, Dante lub Dirian).

Dzięki. Właśnie zastanawiałem się nad zmianą mikrofonu, bo na razie używam tego z kamerki internetowej. Z tego co słyszę, to luba nie narzeka na jakość rozmowy, ale na pewno dźwięk byłby jeszcze lepszy (od strony rozmówcy, oczywiście). Patrzę na tego Trust Starzz'a i chyba byłbym chętny kupić go. Nie jest taki drogi w sumie.

A i dziękuję wszystkim wypowiadającym się za udzielenie mi rad. Bez Was, kupiłbym pewnie te HD201, aczkolwiek teraz jestem nastawiony na Superluxy HD681. Dzięki jeszcze raz za szybką odpowiedź ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XeoN trochę mnie wywołał i chyba głównie dlatego potwierdzę jeszcze ten ostatni raz (:P) - Superlux robi na prawdę świetne słuchawki. Superlux HD681 bije wszystkie modele do 100zł, HD668B do 200 a HMC631 do 300zł. Na prawdę polecam. No i oczywiście zgadzam się z opinią co do Fatal1ty!: są beznadziejne. Wysokich wymagań nie mam co do żadnego sprzętu, a te miałem przez około poł minuty na głowie i grały tak samo jak dwa razy tańsze Tracer Shaggy, na które się potem zdecydowałem (już je wymieniłem na HD668B dzięki Bogu). Śmiało bierz HD681.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...