Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BicK

Phenom II x4 955 wysokie temperatury

Polecane posty

Witam, moim problemem są wysokie temperatury odnotowane na tym procesorze. W załączniku są podane temperatury przy niewymagającej obsłudze komputera ( facebook,youtube itp)

Płyta główna to : asrock 970pro3

Zasilacz : Rasurbo dlp 435 430W

Karta graficzna : Radeon HD4850

RAM : 4Gb Kingston DDR3 1600Mhz

Pastą jaką jest posmarowany procesor to : Thermal Grease 1.

Chłodzenie boxowe procesora. W grach procesor osiąga temperaturę 76 stopni ! Wyczyściłem w środku go całego, jednak nie obniżyła się temperatura w ogóle :/

Mam nadzieję, że podałem wystarczające dane byście pomogli mi rozwiązać ten problem

post-111178-0-85237400-1389654232_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tę pastę nałożyłeś niedawno? W zasadzie wszystko jedno, jeśli już dawno - wymień ją, jeśli teraz - również, być może nieprawidłowo ją nałożyłeś lub/i zamontowałeś chłodzenie, trzeba to najpierw sprawdzić. A jeżeli nie w tym rzecz, to chyba pozostaje jedynie wymiana coolera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastę pierwszy raz na procesor dałem około 2 tygodnie temu,dzisiaj drugi raz, efekt taki że z 76 spadło do 74, wyjąłem boczną część obudowy jednak nic to nie dało

EDIT

Jednak wczorajsze posmarowanie pastą procesora także nic nie dało, pojawiła się temperatura 76 podczas grania :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało prawdopodobne, abyś przez temperatury spalił procesor, bo to wytrzymała bestia. =) Co najwyżej będziesz miał spowolnienia, a w najgorszym razie wyłączenia kompa.

Obroty wentylatora przyspieszają (powinno być głośno)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi będzie podać konkretny model, firma Logic, kupiona pod koniec 2008 roku.Na obudowie nie mam napisane jaki dokładny model, a ciężko mi go znaleźć teraz na internecie, jak znajdę to od razu podam

EDIT: Znalazłem na allegro bardzo podobne,http://allegro.pl/obudowa-logic-i3868651695.html przy czym przód jest z tej obudowy : http://allegro.pl/srebrno-czarna-obudowa-logic-atx-org-windows-xp-i3872747613.html , natomiast nie mam takich " okienek " w tej obudowie, tzn mam ale nic z nimi nie robiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci na razie polecił wymianę obudowy :) Nie wiem czy jest coś nowego w świecie obudów ale Brutus 410 powinien wystarczyć w zupełności. Co do coolera to tanie SilentiumPC są jak najbardziej ok, mam zwykłego Spartana i jest on naprawdę wydajny, choć dosyć głośny ale przy jego cenie jest ok a i tak ciszej od boxa AMD który potrafi się kręcić 3000RPM :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo odkręcenie obudów nie zawsze wiele daje. Mój komputer potrafił się przegrzewać na coolerze AMD jak i Spartanie dopóki nie wymieniłem obudowy. Chociaż osobiście sądzę że nawet na chłodzeniu AMD nie powinieneś mieć takich temperatur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...