Jump to content
Pelikn

Karta Graficzna

Recommended Posts

Zamierzam zakupić nowa kartę graficzna jako,że stara już nie ciągnie tak fajnie jak kiedys i tu zaczyna się wasza pomoc.

Nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze nowej karty oczywiście,głownie patrze na to ile ma pamięci,ale nie mam pojęcia ile będzie potrzebować ona mocy (od zasilacza) i czy nie ma akurat lepszych czy tańszych. Sam szukałem ,ale bez skutków nie chce kupić czegoś co może być albo zle albo nie działać.

Zasilacz ma 350W mocy,tyle na razie mogę powiedzieć.

Karta ma byc do około 250zl,myślę ze za taka cenę można kupić dobra kartę do grania.

Akurat ta seria należała do awaryjnych i nie uznałbym jej jako tako za markową. Robiona była przez CWT jak iArena, ale powszechnie widać tylko negatywne opinie na temat tych zasilaczy (które często można było spotkać w zestawach obudowa + zasilacz). Profilaktycznie bym wymienił. Karta taka jak napisałem wyżej.

Zależy w jakiej grasz rozdzielczości. Jak masz monitor Full HD to 2GB powoli zaczyna być przydatne. Tańsze są z kilku powodów. Albo są to po prostu słabsze karty (mowa o gorszym procesorze graficznym), albo mają one starszy typ pamięci (DDR3), który jest sporo (nawet trzykrotnie!) razy słabszy od GDDR5 stosowanego w nowoczesnych kartach grafiki.

A co do tego co to jest:

http://en.wikipedia.org/wiki/Video_card

A tutaj test ze stycznia ubiegłego roku 1GB vs. 2GB:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-hd-7850-1gb-vs-2gb.html

Tylko to było rok temu, a elektronika idzie do przodu.