Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lithir

Laptop w przedziale 2000-3000

Polecane posty

Witam.

Poszukuję dobrego, wytrzymałego, niezawodnego sprzętu, do pracy (praca głównie w edytorach tekstu i programów office'a).

Cena w przedziale od 2000-3000.

Matryca 15,6.

Ważna jest długość życia baterii, głównie na niej będzie bazowało użytkowanie tego laptopa. W miarę możliwości chciałbym żeby był lekki, bo będzie używany przez kobietę, choć nie jest to wymóg bezwzględny.

System operacyjny wymagany, najlepiej win 7, ale jak nie będzie takiej możliwości to niech będzie ta ósemka.

A i potrzebna jest klawiatura z częścią numeryczną tj. z numlockami itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś lekiekkiego będzie okupione albo właśnie słabszą baterią

-albo prockiem ulv

Co prawda na win8 ale taki acer ma obecnie chyba najlepszą matrycę IPS

do pracy oczywiście matowa FHD co da nam większy obszar roboczy

http://www.x-kom.pl/p/120669-notebook-laptop-15-6-acer-v3-571g-i5-3230m-8gb-750-brcombo-win8-gt730m-fhd.html?del=100487700&sm12=OQ==&ts=1389635740&token=a7f13792b45f339dc1bda348de88efed

ewentualnie na macie taki samsung oczywiście bez matrycy ips

-za to z ssd na pokładzie co znacznie przyśpieszy pracę

http://www.x-kom.pl/p/148369-notebook-laptop-15-6-samsung-ativ-book-2-i5-3230m-8gb-120750-dvd-rw-win8.html?del=100487700&sm12=OQ==&ts=1389635740&token=a7f13792b45f339dc1bda348de88efed

-jeśli jednak naprawdę coś co troszkę dłuzej popracuje bez wizyty przy gniazdku to taki

Dell właśnie na procku ulv czyli wydajność ~~i3 na matowej matrycy

http://www.x-kom.pl/p/151802-notebook-laptop-15-6-dell-vostro-2521-i5-3337u-8gb-750-dvd-rw-7hp64x.html?del=100487700&sm12=OQ==&ts=1389635740&token=a7f13792b45f339dc1bda348de88efed

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika, że Acer najlepszy, ma jako jedyny Full hd, matryca ips, 2 karty graficzne, blueray.

Pytanie jak wychodzi z serwisowaniem, który z nich jest bardziej awaryjny? Jak sprawa wygląda z Acerami? Bo wiem, że z Della panowie przyjeżdżają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

niezawodnego sprzętu, do pracy (praca głównie w edytorach tekstu i programów office'a).

Tu bym się nie kierował gpu do do tych czynności spokojnie wystarczy integra

za to coś w tym budżecie można właśnie wybrać na procki i5 i np jak w samsungu ssd

ewentualnie taki dysk można dokupić w przyszłości

Acer znacznie się poprawił natomiast nikt Cię nie zapewni (chyba że wróżbita Maciej)

-czy dany laptop firmy xxxx będzie działał duuugo i bez wizyty w serwisie

Serwis acera jest jednym z lepszych porównuje tu na swoim przykładzie z doświadczenia np z serwisem asusa (Bydgoszcz)

-to była jakaś masakra

Awaryjność (w obecnych czasach to lotto - gdzie wszystko składane w chinach ;) )

Serie tzw, biznes też się psują

Jak much się nie będzie nim biło to posłużyć może długo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jakbyś był na moim miejscu co byś wybrał? Każdy ma inne zalety to komplikuje sprawe troche. Dell kusi gwarancją i baterią lecz jest mniejszy, Asus Full hd i blueray jakby się chciało film obejrzeć, Samsung zaś oferuje ssd i jest najlżejszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ciężko o obiektywną ocenę bo jak sam piszesz

-każdy dobiera do swoich potrzeb

Ssd bym aż tak mocno się nie kierował bo to zawsze można dokupić/dołożyć

(a i pewnie znacznie lepszy niż pakowane w zestawie)

Ja bym wybierał między acerem a dellem chyba z racji na znacznie lepszą matrycę bym postawił na acera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdzie nie mogę dostać tego Acera, zostały same powystawowe porysowane sztuki, czy jest już może coś nowego co warto brać pod uwagę? W X-komie ekspedientka powiedziała, że tamte acery już zakończyły serie i czekają na jego następce, ale nic więcej nie była w stanie powiedzieć. Może przez te 2 miesiące wyszło coś porównywalnie dobrego? Proszę o radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, bateria naprawdę mocna, tylko szkoda, że ekran błyszczący i bez full hd (trochę się na to napaliłem, ale widzę, że mało laptopów posiada tą opcję), a tak to całkiem ładnie z parametrami stoi. No i ta grafika radeon, nie wiem, czemu ale jakoś nie mam zaufania do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...