Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LubieBudyn

Rozwiązany: Wentylatory do chlodzenia obudowy 120 mm do około 50 zł

Polecane posty

Witam ponownie smile_prosty.gif

Jak w temacie, jakieś znośne wydajnościowo wentylatory 120 mm do obudowy SPC Gladius x80.

Nie wymieniam stockowych a dodaje nowe, planuje dać jeden na dół (wtłaczający i rozpraszajacy) oraz oczywiście 2 na góre (wyciągające) i podłączyć je do kontrolera oraz czwarty na jeden z koszyków HDD żeby dodatkowo pomagał przednim wentylom wtłaczać powietrze i przy okazji chłodzić GPU.

Nie obchodzi mnie zbytnio głośność jak kiedys wspominałem ale miło będzie jak jednak nie będa przekraczać zbyt mocno 60 dB.

- bez ledów

- normalne nieprzeźroczyste łopatki

- antywibracyjne gumowe kołki lub podkładki

- kolor czarny lub biały albo miks tych dwóch kolorów

- firma obojętna

- mogą być różne modele (inny na dół, typowo do wtłaczania, inne na góre niekoniecznie takie wydajne jak wtłaczający, ten na koszyk dobrze jak bedzie miał bardziej ukierunkowane powietrze)

Cena za każdy: do około 50 zł (+/-10 zł max)

Dla przypomnienia obudowa ta co w podpisie.

Pozdrawiam smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj yojo... budzetu aż tak niskiego nie mam wink_prosty.gif 50 zł +/- 10 zł na jeden więc może coś lepszego? Poza tym nie przemawia do mnie takiego typu wentylator. Przeźroczysty plastik łopatek jest bardziej miękki więc taki wentylator bedzie głośniejszy niż zwykły. Tak piszą więc wolę nieprzeźroczysty, opcjonalnie coś pół przeźroczsytego. Obczajałem pare testów ale zwykle są to ledy, dziwne konstrukcje lub są drogie a na Noctua'y mnie nie stać tongue_prosty.gif

3x120 mm zwykłe, nieprzeźroczyte, bez ledów, wydajne, nie za głośne ale też nie muszą byc super ciche, antywibracyjne podkładki/gumowe kołki montażowe (takie jak dają w wentylach SPC), kolor obojętny, na 3 pin do 50 zł oraz jeden taki sam jak powyższe ale bardziej ukierunkowany, 3/4 pin, na niego moge dać więcej (~60 zł).

Nie są to jakies wygórowane wymagania :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, po co dawać tyle kasy na wentylatory. Jednak bardziej ufam produktowi za 40 zł+ niż za 25 zł wink_prosty.gif

Jeszcze sam troche poszukam a tak to dzięki za propozycje, Aerocool Shark Fan Black wydaje się naprawde niezły ale nadal czekam na jakieś inne ciekawe propozycje.

Btw co sądzicie o fabrycznych z gladiusa x80? Przedewszytskim te przednie ledowe, dobrze się kręcą czy lepiej wymienić na np te:

https://www.cooling.pl/silentiumpc-zephyr-120-led-blue-136-dba,produkt,550941.html

Czy może są na tyle dobre że wtłoczą wystarczająco dużo powietrza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...