Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheRoom

Rozwiązany: Czy taka wymiana ma sens ?

Polecane posty

Witam

Specyfikacja mojego komputera

CPU: Intel i5 3340

Gpu: Nvidia 770 GTX

Ram: 8 gb

Płyta główna: ASRock B75 Pro3

Chciałbym zapytać was czy wymiana procesora będzie miała sens. Nie planuję wymiany przez powiedzmy najbliższy rok, ale chciałbym wiedzieć jak za jakiś czas będzie wyglądała sprawa wydajności w grach jeśli kupiłbym powiedzmy Intel Core i7 3770. Czy ten procesor spowoduje znaczące podniesienie wydajności w grach i czy ewentualnie macie jakieś lepsze procesory do zaproponowania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższośc i7 w rankingu wynika głównie z posiadania Hyper Threading (przynajmniej tak zakładam), który jest mało co wykorzystywany jeśli chodzi o gry.

A za rok będą już procesory Haswell Refresh i pewnie na jakiś z nich bym się zdecydował, jeśli chodzi o nowe podstawki ;) Ale szczerze - nie sądzę, by byl sens tego i5 już za rok wymieniać. Poczekałbym przynajmniej na Intel Broadwell (choć wtedy dochodzi jeszcze zmiana pamięci na DDR4).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o podkręcaniu, ale dla samego O/C szkoda mi wydawać tyle kasy. A co to tych pamięci DDR4 za ten powiedzmy rok czy dwa budżet będzie wynosił na pewno o wiele więcej jeśli zdecyduje się zaoszczędzić, więc serio nie będzie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...