Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LiuKang

monitor Full Hd przy slabym PC

Polecane posty

Witam, przymierzam sie do kupna nowego monitora do PC. Dotychczas korzystalem z wysluzonego CRT, ostatnio jednak dal mi on do zrozumienia, ze nasza wieloletnia wspolpraca dobiegla konca. Chcialbym wiec, dowiedziec sie czy moj dosc przecietny komputer (specyfikacja pod postem) poradzi sobie z 23" monitorem Full HD i rozdzielczoscia 1920 x 1080 czy tez moze bedzie go ograniczal, a karta graficzna nie da mu rady? Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Win 7 Home Premium 64bit

AMD Phenom II X4 955 processor (4 CPU's) ~3,2 GHz

4GB RAM

GeForce GTX 275 2668MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz smiało, taki monitor na pewno da sobie radę z GTX 275 :)

W moim starym komputerze siedzi Radeon HD 4670 512MB od Sapphire, która radzi sobie w Modern Warfare 3 w FullHD na wysokich. Ogólnie każda gra jaką na nim miałem chodziła w 1080p, i to nie były jakieś gry z przed wojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz i nie słuchaj głosów zwątpienia. To nadal niezła karta. GTX 275 jest jakies 50% wydajniejszy niż moj Radeon 4850, i w FullHD powinna prezentowac podobną wydajnosc co moj na 1280x1024. A jak dla mnie to wciąż wystarczająca wydajność. Problemy będą jedynie w grach które zamiast komputera wymagają stacji graficznej - ale w takich grach problemy ma prawie każda karta.

Można łatwo obliczyć jak wydajna może być dana karta w porównaniu do rozdzielczości.

Jesli np. grałeś w 1280x1024 (1,31 Megapikseli) i miałeś 60 fps, a teraz włączysz grę w 1920x1080 (2,07 Megapikseli) to powinienes miec około 38 fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to ty się czepiłeś tego, że ci się wydaje, że ja się czepiłem.

Twój pierwszy post wyglądał trochę jakbyś mówił o budżetowej karcie smile_prosty.gif ale tak przecież nie jest, więc chciałem autora sprowadzić na bardziej konkretny tor, czego mniej więcej może się spodziewać po zmianie rozdzielczości na swoim konkretnym sprzęcie w swoich konkretnych grach ustawionych na swoich konkretnych detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...