Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aeju

Zasilacz, płyta główna, chłodzenie

Polecane posty

  • Budżet: 900zł
  • Części do kupienia: Zasilacz, chłodzenie, płyta główna

Części obecnie zamontowane w komputerze:

Procesor: Intel Core i5 760

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti

Zasilacz: Modecom Feel I 500W

Płyta główna:

post-429921-0-89185700-1389452731_thumb.

Pamięć:

post-429921-0-92938500-1389452750_thumb.post-429921-0-84583000-1389452762_thumb.

Szerokość obudowy: 160mm

Chcę kupić nowy zasilacz gdyż ten który posiadam obecnie (Modecom Feel I 500W) odmawia posłuszeństwa a przy okazji myślę nad wymianą płyty głównej chociaż nie wiem czy w ogóle warto ją zmieniać.

Chciałbym też po zakupie nowego zasilacza podkręcić procesor a co za tym idzie potrzebowałbym chłodzenia.

W niedalekiej przyszłości mam również zamiar wymienić kartę graficzną więc było by dobrze gdybym nie musiał wtedy nie więcej wymieniać.

Co możecie mi polecić?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek masz dobry, ale płyta to OEM, więc nawet ciężko sprawdzić jej model. Możesz wymienić np. na Asus P7P55D (ew. P7P55D-E).

Zasilacz na SPC Deus M1 550W. Chłodzenie - Prolimatech Basic 81. Ma wysokość 158 mm, więc upewnij się czy wejdzie (od procka do boku obudowy, a nie szerokość obudowy zmierz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro buda ma szerokość 160mm, to co tu pozostaje do mierzenia? O ile podał prawdziwą wartośc, to żadne porządne chłodzenie nie wejdzie ;) A płyta główna i zasialcz dają podstawy by sądzić, że to jakiś gotowiec, więc i buda może być kiepska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem jeszcze trochę i stwierdziłem że nie znajdę nic sensownego (przy okazji ogarnąłem co to te sockety), myślę że najlepszym wyjściem będzie poczekanie z wymianą płyty dopóki nie będę zmieniał procesora. Dziękuje wszystkim za pomoc :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...