Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Orion

Komputer za 2000 Euro

Polecane posty

Cześć, mój znajomy ze Słowenii poprosił mnie żebym się zapytał o zestaw do dwóch tysięcy Euro. Sam spróbowałbym coś dobrać, ale szczerze to taka ilość kasy mnie przerasta. Może pomożecie, a ja go tutaj przekieruję?

Zestaw skomponowany przez niego wygląda tak: http://i.imgur.com/0Wxl4KD.png

Mówi że i7 mu niepotrzebne, podkręcać będzie mało (chce ładną płytę...). Jest też fanbojem Asusa. i5 w zestawie za ponad 8000 PLN wyglądałby głupio, nie?

Dostępne sklepy to: http://www.dinokomp.at/kategorija/computer/komponenten/

A także http://www.mlacom.si/racunalniska-oprema/napajalniki (być może większy wybór zasilaczy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten XFX to nic innego jak Seasonic X-850 KM3, więc czemu nie jesteś przekonany? ;) Nie widzę sensu dopłaty do RM1000, i w sumie nie uznałbym go tak czy owak za opłacalną opcję; nie ma testów RM1000 i w sumie nie do końca wiadomo jaka tam platforma siedzi (czy "podrasowane" PUQ-G czy też PUO) - a w tej samej cenie jest sprawdzony XFX 1050W (Seasonic X-1050)

Swoją drogą ciekawe że SuperFlowery sprzedają na Słowenii, myślałem, że w Europie tylko w Niemczech?

Jak chce się robić SLI to nie wiem, czy czasem nie lepszym wyborem byłyby referenty. Przy niereferentach karta położona wyżej będzie mieć sporo wyższe temp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy - pojedyncze modele to i w Angeli od jakiegoś czasu można było nabyć. Ale tutaj to widzę, że właściwie wszystko co najciekawsze to mają na stanie, od low po high-end - aczkolwiek w średnich cenach. Tak czy owak teraz mnie olśniło, że ten sklep ma też oddział (czy w ogóle siedzibę) w Austrii, więc w sumie to jednak żadna nowość :P

Co do zestawu - generalnie bym się przychylał do tego co złożył Xeon, przy czym pomyślałbym o referencyjnych grafikach, a samą budę zmienił na coś przewiewniejszego (np. Cooler Master 690 III - ma duży boczny nawiew, jak normalnie tego nie polecam to przy SLI jest to dobra rzecz). No i oczywiście jak procesor ma być podkręcany, to do zmiany na i5-4670k + chłodzenie (np. Thermalright Macho lub z wydajniejszych Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme). No i jeśli chodzi o zasialcz to można zostać przy XFX Black 850W. Zastanowiłbym się czy nie praktyczniejsze byłby pamięci z niskimi radiatorami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przy i5-4570 to OC będzie naprawdę minimalne :P Przy takim budżecie dopłata do "K" to i tak kropla w morzu, więc czemu by nie rozważyć. W ogóle podkręcać zamierza, a te i5 się nie podkręcają tak trudno, więc sens to wg mnie ma.

Fery poza Polską nie dostaniesz (tzn. może i dostaniesz, ale pod inną marką)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sposób w jaki karty niereferencyjne wyrzucają zużyte powietrze na zewnątrz. Jest on odwrotny do tego, jak robią to referenty co w przypadku SLI jest lipą gdyż uniemożliwia wysokie OC kart z powodu temperatury karty, na którą to zużyte powietrze wpada. No i jak boczne wentyle zazwyczaj nic nie dają tak tutaj powinny dać więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...