Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OlexisPL

Rozwiązany: Bluescreen podczas instalacji sterowników AMD Catalyst

Polecane posty

Witam, mam dość wkurzający problem ze sterownikami. Jak w tytule, podczas instalacji wyskakuje mi postrach graczy - bluescreen.

Zanim zacznę opisywać problem podam config PC:

CPU: AMD FX? 4100 Quad-Core 3.60GHz

GPU: MSI Radeon HD 7790 OC Edition 1GB

MOBO: MSI 760GM-P21 fx

RAM: GoodRam 2x4GB 8GB

HDD: WD Caviar Green 1TB

PSU: SlientumPC Deus M1 550W

OS: Windows 7 64bit

A więc, kilka miesięcy temu wyszedł Battlefield 4, jako fan serii gier FPS zakupiłem sobie przedpremierowo. W końcu gra miała swoją premierę, a ja od razu zabrałem się za multiplayer.

Zawsze podczas dołączania na jakikolwiek serwer wyskakuje mi taki komunikat: http://imageshack.co...6/7479/hpwt.png

Po jakimś czasie grania pomyślałem, że zainstaluje sobie stery, a wyglądało to tak:

po pobraniu sterów zaczołem je instalować, gdy instalacja ruszyła pojawił się pasek postępu, a gdzieś koło niego taki komunikat: "Podczas instalacji sterownika ekran może migać lub zgasnąć." w jakimś momencie instalacji tak żeś się stało, ekran migał a za drugim razem zgasnął, a gdy się włączył, to postanowił mi dać prezent w postaci bluescreena. Wtedy komputer się zresetował i żadna gra mi nie działała, pomogło mi tylko cofnięcie systemu, ale niestety została wersja 13.4.

Co dziwne, kiedy pierwszy raz wyskoczył mi ten bluescreen, po cofnięciu systemu kompletnie zniknął mi Catalyst Control Center z komputera, tak jakby się usunął...nie ma go na liście programów, gdy kliknę PPM na pulpit też nie mam opcji kliknięcia do CCC (nie mam go do dziś). Gdy robiłem ten update sterów, to najnowszą ich wersją była 13.9 i myślałem, że może coś nie tak z tym sterownikiem, teraz wyszedł chyba 13.12 i dalej mam ten problem, stwierdziłem że jednak coś stoi po mojej stronie. Mam drugi komputer, który jest wiele gorszy od tego co podałem, ale też ma Radeona - HD 4670 od Sapphire i tam sterowniki instalują się pomyślnie bez problemu.

Dodam kilka informacji, może się przyda:

Sterowniki oczywiście pobieram ze strony producenta, w google wpisuje "amd drivers"

Kilka miesięcy temu robiłem mały upgrade komputera. Wymieniałem mu kartę graficzną i zasilacz, były to NVIDIA Ge-Force GT 520 a zasilacz tzw. NoName. Jak wyżej podałem teraz mam HD 7790 od MSI i zasilacz od SPC. Kiedy zainstalowałem sterowniki dla radka wszystko na szczęście było ok, żadnych bluescreenów.

Zawsze gdy wchodzę na strone AMD Drivers mam do wybrania 4 opcje, pierwszą opcją jaką zaznaczam to: "Deskop Graphics" drugą "Radeon HD Series" trzecią "Radeon HD 7xxx Series PCIe" a czwartą "Windows 7 64bit". Kiedyś próbowałem zastosować opcji Auto-Detect, ale znajdywało mi jakieś stare sterowniki z 2011-tego roku, mimo tego instalowałem je ale problem nadal swoje...

Czasami myślę o formacie, ale boje się, że format nie pomoże, bo jakby nie pomógł to już kompletnie do [beeep], bo te stery co mi działały przepadną i nic nie będzie mi działać.

Mam nadzieję, że wiecie jak to naprawić, co prawda gry mi chodzą bardzo dobrze, ale wymagania idą do przodu i z czasem musiałbym zainstalować nowe sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program Display Driver Uninstaller.

http://www.wagnardmobile.com/DDU/

Wypakuj go do folderu na dysku.

Uruchom go i w pierwszym okienku kliknij Tak, wtedy komputer zrestartuje się i uruchomi w trybie awaryjnym.

Gdy program już się uruchomi wybierz na górze okna NVIDIA, zaznacz wszystkie okienka po prawej stronie i kliknij opcję Wyczyść i restartuj. Kiedy komputer zrestartuje się i Windows uruchomi się już normalnie powtórz czynność i wybierz na górze okna programu AMD. Później zainstaluj najnowsze sterowniki od karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...