Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vaakao

Komputer do gier za 3.100zł.

Polecane posty

Hej.

Decyzja u mnie już podjęta, w poniedziałek po weekendzie zamawiam nowy komputer do kwoty 3.100złotych, może przekraczać lekko kwotę, lecz minimalnie ( MAX do 3.200zł ) Mam kilka wymagań dot. zestawu.

Zestaw ma się składać wyłącznie z samej jednostki centralnej, WINDOWS 7, ma być złożony na serwisie techplanet lub morele i dodana ma być usługa montażu ( podobno jest kod, który wysyłkę i montaż robi za darmo ).

Jeszcze jedno, nie mam zamiaru podkręcać kompa, i komputer głównie będzie służył do gier smile_prosty.gif

@edit - wiecie może ile czasu trwa wysyłka kompa, jeżeli dodaję opcje montażu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, pewnie zajdzie mała zmiana w zestawie, bo ramy wymienię na vulcany 1600MHz oraz Windows 8.1 zamienię na 7. Jeżeli ktoś ma jakieś ale czy coś, to proszę mi mówić, będę starał aby zamówić jak najszybciej ten zestaw. Myślicie, że pomiędzy 1333Mhz a 1600Mhz jest jakaś widoczna zmiana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze przekonany do Windows 8, podobno są problemy z pobieraniem i jest kilka błędów. Czytając kiedyś komentarze zauważyłem sporo negatywnych opinii, oraz podobno micosoft co drugi system robi dobry.

XP - git

Vista - szit

7 - git

8 - wychodzi, że szit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelazna logika, nie ma co ;)

Poza ciut zmienionym interfejsem 8 to praktycznie to samo co 7. A będzie dłużej wspierany, obsługuje więcej pamięci (7 Home Premium ma limit 16GB, a identyczny cenowo Windows 8/8.1 - 128GB) i ma lepszą licencję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu kilku użytkowników tego systemu i z tego co widzę nie narzekają. Ba, są nawet zadowoleni.

Ja sam korzystałem trochę z niego gdy robiłem kompa siostry i też mi przypadł do gustu. Jedyne co może przeszkadzać to zupełnie nowy interfejs. Jest jednak czasem wygodny, ale trzeba się przyzwyczaić. A co do Visty - nie była "szitem", po prostu użytkownicy tego systemu byli zbyt leniwi po doświadczeniach z XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pobieraniem czego są problemy? Co do gier to wszystko co mi działało na 7 działa i na 8/8.1 ;)

@Omas: oj, święta prawda - jak po raz pierwszy zobaczyłem nowy panel sterowania w Viście to się miałem ochotę zachlastać. Ale trzeba uczciwie przyznać, że Vista wybitnie szybka też nie była i w tej kwestii 7 została poprawiona (być może kolejne SP do Visty też to poprawiły, nie wiem).

W każdym razie rozumiem jak do kogoś nowy interfejs w 8 nie przemawia, ale i tak zmiany są znacznie mniejsze niż przy przejściu z XP na Vistę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pobieraniem czego są problemy? Co do gier to wszystko co mi działało na 7 działa i na 8/8.1 wink_prosty.gif

Pytając się o Windowsa na innym forum, otrzymałem odpowiedź:

w W8 na prawie wszystkie programy od Microsoftu musisz mieć licencje, ba jest okres próbny, ale co to zadowoli w porównaniu do starego poczciwego XP? Lecimy dalej, windows 8 nie pozwala ściągać niektórych aplikacji za pomocą Explodera, co za tym idzie? Jeżeli nie masz google chrome (w8 ma raczej standardowo) to sobie nie pościągasz wielu rzeczy, a żeby pozamieniać pliki takie jak Crack, a masz złą konfiguracje - musisz się z tym trochę pobawić. Niektóre gry nie działają tak jak by można się tego spowdziewać, trzeba je odpalać jako administrator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co za problem ściągnąć Chronosa? Ściągałem na Win 8.1 Chromem sterowniki (dało radę), instalkę do Warcrafta 3 (dało radę, nawet gra odpaliła), Frapsa w wersji trial (działał, nagrywał, pokazywał FPS i ściągnął się).

Argumenty że cracki nie działają w ogóle do mnie nie przemawiają. To takie szukanie wad na siłę. Pytanie po co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tymi licencjami. Czy on nie mówił czasem o aplikacjach Modern UI? Po co sobie nimi głowę zawracać skoro można korzystać z normalnych aplikacji działających jak na 7 i wcześniejszych systemach?

Co do IE - nie wiem, nie korzystam z IE. To ktoś jeszcze tego używa? :P Ale co do problemów to powiem, że i na 7 nie wszystko się dało ściągać - pamiętam, że przy domyślnych IE blokował mi pobieranie przeglądarki Chromium. Tak czy owak - jak ktoś nie korzysta z IE to nie ma problemu.

A gry - tak jak już wspominałem - mi wszystkie działają, co działały i na 7, więc nie wiem w czym problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze przekonany do Windows 8, podobno są problemy z pobieraniem i jest kilka błędów. Czytając kiedyś komentarze zauważyłem sporo negatywnych opinii, oraz podobno micosoft co drugi system robi dobry.

XP - git

Vista - szit

7 - git

8 - wychodzi, że szit.

Pewnie dlatego stara się wszystkim wmówić, że 8.1 to kolejny system, a nie tylko service pack...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jeszcze z tym Windowsem pomyślę, a właśnie! Możecie mi wytłumaczyć o co chodziło komuś z dyskiem SSD przy Windows 8? Druga rzecz to zasilacz, podobno bywa czasem głośny i kabelek jest krótki (nie wiem czy zmieści się w Z9), nie da rady zamienić Deusa na jakiś podobny i podobnej cenie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem ciszy jest przeciętny (niespecjalnie cichy i niespecjalnie głośny). Natomiast o długość kabli nie ma się co martwić. jak koniecznei chciałbyś co innego to np. Thermaltake Smart SE. Generalnie najlepszą opcją był Cooler Master G550M, ale cena poszybowała mocno :/

Co do SSD to nie wiem o co dokładnie pytasz, bo wyskoczyłeś z tym tak z nienacka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...