Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wloch95

Upgrade starego komputera do 800 zł

Polecane posty

Hej,

Kumpel dał mi jego stary (4-5 lat) komputer, chciałbym coś w nim wymienić aby swobodnie przeglądać internet, słuchcać muzyki, oglądać filmy i ewentualnie jakieś stary gry np. Diablo 2, pierwsze Gothici itp.

Aktualna konfiguracja PC to:

PSU: ALLIED AL-8460BTX 450W ATX

CPU: Nie jestem w stanie określić, po płycie głównej powiedziałbym że jakiś intel dwurdzeniowy

MOBO: Asus P5N-MX

GPU: Asus 8400GS Silent

RAM: Buffalo Select 2x4 GB DDR2 667MHz CL5

Aktualnie PC ma taki problem że kiedy próbuje go uruchomić wiatraki startują lecz na ekranie nic się nie pojawia i słychać tylko 3 długie sygnały z płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz chyba no-name, nie kojarzę. Do wymiany. Jeśli o sygnały to pewnie jest to problem z pamięcią.

Sprawdź po jednej kości w różnych slotach. Jak nie, to spróbuj z innymi jeśli masz możliwość.

Za tę cenę proponowałbym coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/r3b52S/

Najlepiej sprawdź czy dasz radę ogarnąć model CPU, bo nie wiadomo czy wymiana /prawdopodobnie/ dwóch rdzeni na dwa rdzenie będzie OK. Resztę kasy + od ewentualnej sprzedaży przeznaczyć trzeba będzie na używaną kartę graficzną. Ew. można przyoszczędzić i wziąć używany zasilacz z allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę to zwą tak i tak, ale zresztą jeden kij.

Dysk twardy nie powinien stanowić problemu, bo nie jest to część, która jest niezbędna w uruchamianiu kompa. Możesz go odłączyć i sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam części, teraz zastanawiam się czy powinienem zrobić format dysku twardego ponieważ jeżeli się nie mylę to przy zmianie płyty głównej format jest wymagany. Tylko że z aktualnymi częściami nie jestem w stanie uruchomić PC a przekładanie dysku twardego do mojego aktualnego PC nie ma sensu bo mam zupełnie inną płytę główną czyli na to samo wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...