Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matigt

Rozwiązany: Komputer za około 1600zł. Mogą być części używane.

Polecane posty

Hej.

Potrzebuję pomocy w złożeniu komputera,

Wcześniejsza jednostka posiadała (Q9300, GTX 460 i 4GB ramu) ale oddałem bratu wink_prosty.gif

Szukam czegoś o zbliżonej lub trochę lepszej wydajności.

Poza systemem (Windows 7), peryferiami i napędem DVD nie posiadam zupełnie nic.

Dane:

  • Budżet na komputer: 1600zł (im mniej tym lepiej)
  • Części do kupienia: Cała buda, bez DVD i akcesoriów.
  • Czy wliczyć system w cenę: NIe, używam WIndows 7 Home Edition
  • Zastosowanie komputera: GRy (Fifa 14, Dota 2 i planuję Titanfall) Autocad
  • Preferowany sklep: Jakikolwiek, może być allegro.
  • Rozdzielczość monitora: 1920x1080
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Może ale nie musi:)
  • Dodatkowe uwagi: Zależy mi na względnej ciszy sprzętu:) Płyta z USB 3, najlepiej z możliwością dalszej rozbudowy (np nowa generacja procesorów). Gry w które grywam nie należą do zbyt wymagających, więc i5 nie jest konieczne:) Chętnie spróbowałbym AMD na jakiejś przyszłościowej podstawce.

Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to HD7850 używane kosztują na allegro prawie tyle co nowe :D Pamięci RAM też oszczędzisz może ze 20 złotych. Ceny kart graficznych ostatnio na allegro są chore, dobry moment na sprzedaż, ale beznadziejny na kupno.

Używane to ja bym rozważył procesor i płytę właśnie. i5 SB/IB można kupić za jakieś 400-450 niższe modele (na forach raczej, na allegro drogie) do tego jakaś płyta Z68/Z77 używana do 250 maks (jak dobry model) i wtedy można celować w nowego HD7850, 4GB RAM i w miarę dobrą resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

560ti za 450 złotych to słaba oferta. Jakbyś chciał taki model to za 400 z wysyłką mogę Ci sprzedać 560ti od MSI, TwinFrozr II.

GTX570 zależy jaki model, w tamtym linku z ogłoszenia to jakiś konkurs o BF4 jest, a nie karta.

650ti zdecydowanie nie.

EDIT

XeoN

Przecież ten 650ti jest bez boosta, także zbliżony to on jest, ale do HD7770.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1600 z nowych to śmiem twierdzić, że złożysz komputer gorszy niż to co oddałeś bratu. Miałeś Q9300, a w zestawie za 1600 to zmieścisz ledwo 2 rdzeniowego pentiuma, co prawda karta będzie trochę lepsza, ale procesor nie za bardzo. Żebyś tak 2000 miał to co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Autor coś pisał, że gry nie są wymagające... Więc w sumie z i5 można zrezygnować i złożyć za 1600zł coś z i3 i HD7790/7850.

Dokładnie, wydajność w grach aż tak porządana nie jest, bo gram poza tamtymi tytułami co wypisałem niewiele.

Dziękuję za propozycję:)

Najprawdopodobniej wybiorę taki zestaw, waham się tylko apropo czy na pewno potrzebuję aż GTX 660.

A procesor wymienię na i5 w wakację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

to ta usługa.

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O44Y129AC8

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.

Zamiennie zamiast montażu możesz wybrać pendrive, dokładnie ten

http://www.morele.net/pendrive-good-ram-gooddrive-twister-4gb-czarny-196953/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...