Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kjm9

Rozwiązany: [4000zł] Laptop - gry, multimedia, praca

Polecane posty

Chciałbym dołączyć się do tematu z prośbą o pomoc wyborze laptopa, który służyłby przede wszystkim do grania, ale pełnił też funkcję centrum multimedialnego i miejsca pracy. Granica cenowa mniej więcej taka, jak w temacie.

Po rozejrzeniu się po aktualnym rynku, doszedłem do wniosku, że najbardziej interesuje mnie jednostka działająca na i7, karcie graficznej GF GT 7xxM, z Win8, przekątną 15,6" i (koniecznie) podświetlaną klawiaturą.

Początkowo moją uwagę przykuł Asus n56vv http://www.x-kom.pl/p/156936-notebook-laptop-15-6-asus-n56vv-s4013h-i7-3630qm-8gb-750-dvd-rw-win8-gt750.html, ale zrezygnowałem z tego pomysłu z powodu zbyt dużej liczby bajerów, wpływających na cenę, a nieprzekładających się na komfort użytkowania.

Obecnie zastanawiam się nad Lenovo Y510p (który jest dosyć mocno propagowany na forum). Ciekawą opcją wydaję się być model, posiadający 2 karty graficzne GT 750M http://www.x-kom.pl/p/161572-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-win8-gt750m-sli-fhd.html. Jednak strasznie zastanawia mnie jak obecność 2 kart przekłada się na rzeczywistą grafikę w grach. Ponadto martwi mnie fakt, że komputer taki mógłby się strasznie grzać, powodując dyskomfort.

Alternatywą mógłby być model z 1 kartą graficzną, np. http://www.x-kom.pl/p/161503-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-12gb-1000-dvd-rw-win8x-gt755m-fhd.html, ale ten z kolei ma niższe osiągi.

Jeśli Lenovo to także beznadziejny pomysł, to może doradzicie coś bardziej sensownego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość laptopów na i7 bedzie ciepła

(nie wspominając już pod obciążeniem)

Zaczynając od Lenovo na i7 z gt55 SLI będzie to najwydajniejsza opcja jednak tu temperatury jak piszesz są wysokie

-i nie ma się co dziwić 2xgpu = 2x cieplej do tego i7 tez dojdzie więc tu będzie naprawdę bardzo ciepło

ale będzie w tej kwocie to najwydajniejszy sprzęt bo można porównać do wydajności ~~gtx770m

Kolejną wadą w tym modelu o której powinieneś widzieć to sli powoduje mikroprzycięcia

(i nie tyczy się to tylko starszych gier) ale w nowszych produkcjach też to można zauważyć np. Crysis 3

i może za miast rozgrywki i cieszeniem si ę z zabawy doprowadzać do frustracji ;) mając kogoś na muszce a tu ciach

Znowu jesli pokusisz się o Lenovo na i7 z gt755 FHD nie wiem czy przypadkiem to nie jest zbyt duża rozdziałka na te gpu aby grać na fajnych detalach z zadowalającą ilością fps-ów Jeszcze masz takie

Msi na i7 z gtx760

+ dokupić system ale teoretycznie będzie mniej solidnie wykonane od lenovo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego lepszego raczej nie znajdziesz. Po prostu odpisałem na post Xeona, z którym nie do końca się zgadzam, bo porządne wykonanie nie należy od cech, z jakimi można kojarzyć lapki od MSI. Dlatego dyskutowałbym, czy ten MSi będzie lepiej wykonany od podanego wcześniej Lenovo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 2 fakty przemawiają, moim zdaniem, na korzyść MSI. Mianowicie (jak już było wspomniane) laptopy marki Lenovo mocno się grzeją pod dużym obciążeniem, a MSI są konstrukcyjnie przygotowane do wymiany nagrzanego powietrza na świeże poprzez zastosowanie wysokich nóżek i dużą liczbę otworów w obudowie. Zastosowana w MSI "unikalna" technologia Cooler Boost 2 jest chyba tylko gadżetem, który ładnie wygląda tylko w opisie produktu na półce sklepowej.

Za poważną wadę Lenovo przyjąć można touchpad, który przy zbyt mocnym wciśnięciu nadmiernie ugina się do wewnątrz i który (prawdopodobnie) często ulega uszkodzeniom.

Niemniej, dziękuję wszystkim za przedstawienie swoich opinii i udzieloną mi pomoc w trakcie dokonywania wyboru.

Wydaje mi się, że temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...