Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pixellek

Rozwiązany: Upgrade karty graficznej

Polecane posty

Witam, chciałbym wymienić kartę graficzną (bo mam kupca na tą smile_prosty.gif).

Specyfikacja

CPU - Athlon x3 455 3x3.3@3.7 bez podnoszenia wiele napięcia, mam chłodzenie wodne własnej roboty, mogę go podnieść jeszcze bardziej, ale nie ma teraz sensu (zużycie rdzeni do 70%, karta 100%, c3 fullhd)

MB - MSI 870-c45 z zamontowanymi radiatorami na sekcji zasilania procka

Ram -1x 2gb Goodram cl9 1333mhz + 4ghz cl9 1600 mhz Team Group gold

Zasilacz - OCZ 500 W ModStreamX modułowy

Karta 5770 Asusa z cucore (grzeje sie jak ****)

Tak na kartę mam 650 zł, myślałem o 7870,

Resztę komputera będę zmieniał na wakacjach, do Anglii jadę, to kupie sobie lepszą płytę i procka.

Bardzo mój Athlonik będzie ograniczał nową kartę? Próbowałem odblokować 4 rdzeń, ale wtedy widzę ciemność przy wczytywaniu biosu. Ogólnie ten procek przyzwoicie się kręci OCCT nie wykazuje żadnych błędów 1h testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wakacjach będę resztę kompa wymieniał, bo jadę coś zarobić do Anglii, wtedy jakiś nowy steamroller jak zrobią bez gpu, albo jakiś i5 3370k

@edit

A ten 7870 w fhd pociągnie na ultra większość gier bez AA i tych innych próbkowań? Osobiście nie widzę różnicy w nowych grach z AA czy bez.

A która karta ma większy potencjał OC?

@edit 2

Jeszcze małe pytanko - na ile ocenilibyście dobrą kartę 5770 Asusa W dobrym stanie z chłodzeniem boxowym i pastą Ceramique nałożoną rok temu? Tak około 150zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie widać różnicy pomiędzy ultra a wysokimi cieniami, teksturami itp... te 2 czy 3 listki więcej nie robią różnicy, kartę zamieniam przez to, że gry już nie chcą chodzić na minimalnych (NFS rivals, bez 30FPS stałych nie da się grać ;()

@Edit

Tak przy okazji

W Assasinie Creed 3 miałem zużycie karty 31% i poszczególnych rdzeni mniej więcej taki sam, (wg MSI Afterburner), a było kilka fps w bostonie, prawie tak jak na mobilnym intelu 4k...

W BlackFlagu zawsze ponad 25fps, na morzu 40, podczas większych bitew jak strzelają to spada na sekundę do 10, ale to rzadko, rodzielczość 1600x900

@Edit

I mój kolega ma x2 e6500, będzie dobrze działać z hd 5770?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w większości to kilka więcej beczek czy paprochów... szczególnie gdy gram( w sp) z fotela w odległości ok 1,5m na 23'' monitorze i z padem w ręku ważniejszy dla mnie jest stały framerate :P Dzięki wielkie za odpowiedzi, będę kupował 7870 ze sklepu http://www.redcoon.pl/B509945-Club-3D-Radeon-HD7870-13-Series-2GB_AMD-Radeon?utm_source=zanoxpl&utm_medium=Affiliate&zanpid=1854598132898714625&refId=zanoxpl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, różnica w cenie 7870 i 7850 najtaniej dostępnych to 21%, według benchmarków z wydajnością jest podobne 20%.

Czytałem, że ta karta kręci się spokojnie do zegarów 7870 i ma zbliżoną wydajność pomimo innego rdzenia, czy to prawda?

Producenci kart robią problemy z wymianą chłodzenia we własnym zakresie, czy trzeba będzie kombinować z plombami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kartą 7870 ponieważ w konsolach jest jej odpowiednik, chodź wiem że różnią się komunikacją procek-karta graficzna.

Hmm, ale teraz tak pomyślałem, że jak złamią konsole to tam będzie można windowsa zainstalować :P Może się wstrzymam i kupię sobie konsole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...