Skocz do zawartości

Jak podkręcać ?


cayen

Polecane posty

Która opcja lepsza: A czy B?

A:

FSB: 225

Mnożnik: x16

Memory Clock: x2.00

B:

FSB: 212

Mnożnik: x17

Memory Clock: x2.66

Oba przypadki taktowanie 3.6GHz, to i tak chyba dobrze jak na moją płytę MA770-UD3, a poza tym przy większych WINDOWS nie wstaje, a w innym przypadku bluescreen. Gdy nie wstaje windows to chyba trzeba napięcie podnieść ale nie chcę na razie go zwiększać, może jak będzie zbytnio kartę ograniczał.

Testowałem OCCT, stabilnie w obu.

Temperatura nie przekracza 50C w obu przypadkach, w A wynosi 44C, w B 49C ale to nie było robione tego samego dnia, więc pewnie różnie czynniki na to wpływały.

Napięcie w CPU-Z 1,4 ale przy maks. obciążeniu czasem na chwile wskoczy 1,5.

EDIT: Jak na wydajność wpływa i co daje zmienienie wartości NB ? Zmieniać trzeba czy nie ruszać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże wahania napięcia podczas obciążenia 1,4 na 1,5 :/ Jakie masz chłodzenie ? NB jak najwyżej (ja miałem ponad 3000 ale to już ryzykowna częstotliwość ) zacznij od napięcia nb 1,2 oraz częstotliwości 2400 MHz . HT trzymaj na poziomie 2000 no chyba że używasz zintegrowanej grafiki ... Rób jakieś testy będziesz wiedział ile zyskałeś dzięki OC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś w jednym temacie pisał było by łatwiej ... Nie wiem do czego mają być te ustawienia PCIE :/ Zwiększ sobie NB Voltage daj 1,3 . Jaką masz częstotliwość ramu i napięcie ramu (cprawdź co pisze na kościach albo odpa; cpu-z) ??? Procka masz podkręconego na 3,5 GHz z tego co widzę przy napięciu 1,5 :/ na niższym musi działać . Nie sugeruj się normal cpu voltage ... niektóre płyty główne potrafiły wywalić standardowe napięcie automatycznie na 1,8 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goodram ddr2 800MHz 6400 DIMM

Dobra, skończyłem zabawę z tym OC na razie, bo nie chcę tego procka stracić za chwilę ;DD

Wygląda to teraz tak, po godzinie testu w OCCT ok. (nie robiłem dłuższego, bo chciałem sprawdzić tylko czy napięcie odpowiednie oraz ramy ok, kiedyś testowałem przez ponad 5 godzin rdzenie same, a ostatnio przez 2h na 3,6 GHz na wyższym napięciu)

y3f78zdzf6tt_t.jpg

Chyba wszystko jest okej, temperatura po godzinnym teście 41C, wcześniej na niższym napięciu wyskoczył błąd po 20 min, więc zwiększyłem do takiego jakie jest i wszystko gra. Tak zostanie dopóki nie zaczną wyskakiwać BSOD'y.

Teraz czas zbierać na Zalmana Z9 U3/Gladiusa M40 oraz nową platformę opartą na Intelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...