Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

siex

Rozwiązany: Upgrade kompa, zmiana podstawki za ok.1200zł

Polecane posty

Witam, planuję odświeżenie swojego PC, a kwota, którą mogę na to przeznaczyć to około 1200zł

Aktualna konfiguracja:

- Intel Core 2 Duo E8400 @ 3,6Ghz

- Asus P5Q

- 4Gb DDR2 RAM

- Gigabyte 6870 WindForce 3x

- Dysk HDD Seagate 500Gb Sata 2, nie pamiętam dokładnie modelu.

- Dysk SSD Kingstone V300 120Gb

- Zasilacz AeroCool E80-500 (500W)

- Obudowa Zalman Z9+

- nagrywarka DVD

Dodatkowo posiadam już 4gb DDR3 Kingstone HyperX blu

W takiej sytuacji wydaje mi się, że najsensowniej byłoby wymienić procesor z płytą i pamięciami za całą sumę, a po kilku miesiącach wymienić kartę, mam rację?

Podkręcanie procesora jak najbardziej wchodzi w grę, jeśli dopłata za odblokowany mnożnik jest faktycznie opłacalna.

Zakładając, że kupiłbym np i5-4670k,

- Czy będę mógł pograć w takie gry jak AC3, AC4, BF4, COD: Ghost itp na średnich/wysokich detalach?

- Czy moja karta będzie dawała radę? (jeszcze jej nie podkręcałem)

- Czy dysk na Sata 2, nie będzie spowalniał całej reszty i czy jest sens w przyszłości zamieniać go na Sata 3, jaki że tak powiem nałożyć wymianie tej priorytet?

- Czy 4gb RAM puki co wystarczy?

Czy może lepiej kupić tańszy procesor, bez możliwości podkręcania, sprzedać posiadaną kartę(za ok.300zł?) i kupić zestaw z nową kartą graficzną? Byłbym skłonny wtedy dorzucić dodatkowe 200-300zł.

Puki co życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kartę masz zamiar wymienić za jakiś czas, to brałbym procesor z opcją podkręcania. HD 6870 jeszcze daje radę i pograsz w większość gier na średnio-wysokich detalach.

4GB jeszcze starcza do większości gier, szczególnie jeżeli nie grasz na jak najwyższych detalach.

Pomiędzy SATA II a SATA III nie ma różnicy przy dyskach talerzowych, bo nie są one w stanie wykorzystać przepustowości SATA II. Dopiero przy SSD widać różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.

Jaką płytę główną brać do 4670k? Widzę, że polecacie tu głównie Asrocka. Jaka jest różnica między modelami AsRock Z87 Pro4/Extreme3/4 i co powiecie o MSI Z87-G43? Wizualnie bardziej mi się ona podoba, choć wygląd nie jest oczywiście priorytetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ASrocki różnią głównie mocniejsze sekcje zasilania. Optymalnym wyborem jest Extreme 3.

Z87-G43 może być, aczkolwiek sporo ludzi na nią narzeka. Nie zagłębiałem się jednak w temat. Sam brałbym Extreme 3, szczególnie że można dorwać ją za około 400 zł, a płyta o klasę wyżej od PRO 4 i G43.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...