Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Metal Gear Solid (seria)

Polecane posty

Ograłem demko MGS Revengeance i muszę powiedzieć, że troszeczkę się zawiodłem. System walki i liczba ataków na razie do mnie nie przemawiają - zobaczymy co wyjdzie z pełnej wersji. A jak tam wasze wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się sam system nawet podoba, prócz blokowania... Beznadziejnie to zrobili skoro np. kółko jest wolne a musimy blokować tym samym co atakować. Za to widowiskowo się tnie gecko i ostatniego bossa podczas tego specjalnego kombo jakby ;]

Ogólnie jest bardzo dynamicznie i widowiskowo, więc mi się podoba. Boję się tylko o dalsze dialogi i fabułę..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak Ground Zeroes i The Phantom Pain razem dały nam MGS5: The Phantom Pain! <Mega okrzyk radości>

Gra wyjdzie jeszcze na tej generacji konsol i będzie wyglądać bosko. Widać, że FOX Engine daje spore możliwości.

Trailer trwający kilka minut można spotkać chyba tylko u Japończyków, ale jego oglądanie jest czystą przyjemnością. Gameplay choć nie pokazuje w sumie niczego poza fajnymi animacjami jest świetny.

Idealny zmierzch obecnej generacji konsol i początek nowej? Na to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje, emocje... :P A ja muszę w końcu jakoś zagrać w Peace Walkera, bo bez tego ani rusz.

W każdym razie, co do platform - skąd pewność, że gra ukaże się na konsole obecnej generacji? W zwiastunie nie widzę ikonek "PS3" i "Xbox 360". Myślę, że jeżeli już, to gra będzie wyglądać tak na PS4, a na current-genach będzie jednak trochę okrojona (jak z Watch Dogs etc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Widziałem widocznie okrojoną wersję trailera bez logotypów. Nieważne.

A teraz proszę o pomoc.

Według doniesień akcja MGS5 będzie rozgrywać się po wydarzeniach z PW. Po ataku na bazę, którą Snake zbudował w Peace Walkerze, zapadnie w śpiączkę i wtedy Zero pobierze próbki DNA do Les Enfants Terribles. Tak? Czytając wszystkie relacje widzę, że taki obraz się kreuje.

Ale... Według oficjalnej wiki LET i pobranie DNA miało miejsce PRZED wydarzeniami z Peace Walkera (w 1972). Więc jak to będzie rozwiązane? Czy mi się już wszystko poplątało? tongue_prosty.gif

edit: Dobra, nieważne, już wiem. Research for the win. Komentarze niektórych po prostu są nieprzemyślane. Les Enfants Terribles miało miejsce przed Peace Walkerem, akcja MGS5 będzie po wydarzeniach z tej gry, nie będzie żadnego klonowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazłem ciekawy artykuł, w którym autor zastanawia się właśnie nad tym o czym będą opowiadać MGS: Ground Zeroes i MGSV: The Phantom Pain. Przez te wszystkie lata zapomniałem jak bardzo pogmatwana jest cała historia opowiedziana w dotychczasowych częściach MG i MGS. Patrząc na ramy czasowe całkiem prawdopodobne jest, że kolejna część MGS (o ile powstanie) będzie mogła znów opowiadać o Solid Snake'u. Ciekaw jestem co pokaże nam Kojima w związku z Big Bossem i (mam nadzieję) zaczątkami FOXHOUND.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak...! Podejrzewałem, że Kojima tak łatwo nie odpuści swej sztandarowej serii, ale muszę mu pogratulować całego zamieszania/akcji marketingowej związanej z The Phantom Pain :D Jasne, sporo osób podejrzewało, że może to być piąta cześć przygód Snake'a, ale jednak udało się odpowiednio zbudować napięcie. Sam gameplay miażdży głównie oprawą oraz pokazem możliwości silnika FOX, w meandry fabularne postanowiłem się nie zagłębiać choć powyższy artykuł przeczytałem z przyjemnością. W każdym razie pewne jest to, że Kojima szykuje coś świetnego ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2160p/4K downsampled nanomachines are coming to PC!

Kojima właśnie potwierdził, że Rising się pojawi na PC. Żadnych szczegółów dotyczących premiery czy tego z której wersji przeniesione zostaną cut-scenki (ważące 18GB z PS3 czy kompletnie beznadziejne lolwat z 360).

Nawet jak kogoś nie obchodzi Metal Gear to megatoną jest gra Platinum na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Można nawet rzecz, że bardzo ciekawe. Nie spodziewałem się zapowiedzi - ponownej - przygód Raidena na PC i chyba jednak bardziej cieszyłbym się z jakiejś części ze Snakiem w roli głównej, ale... lepszy rydz niż nic. Zobaczymy jak wyjdzie im konwersja ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2160p/4K downsampled nanomachines are coming to PC!

Kojima właśnie potwierdził, że Rising się pojawi na PC. Żadnych szczegółów dotyczących premiery czy tego z której wersji przeniesione zostaną cut-scenki (ważące 18GB z PS3 czy kompletnie beznadziejne lolwat z 360).

Nawet jak kogoś nie obchodzi Metal Gear to megatoną jest gra Platinum na PC.

Sama wiadomość mnie bardzo cieszy, może to ozanacza inne tytuły PG na PC. Co masz na myśli z tym lolwat? Przeszedłem grę na klocku bez żadnych problemów technicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z działaniem problemów nie ma na żadnej z platform. Chodzi o cutscenki. Na PS3 filmy ważą blisko 18GB, a na 360 są mocno skompresowane, żeby gra zmieściła się na jednym DVD. Wystarczy porównać wagę ISO obu wersji. PS3 - 23GB, 360 - 8. Różnica jest dramatyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nic od nich nie wyszło na PC więc trudno powiedzieć. PG robi port? Czyli nic nie wiadomo :)

Warto czy nie. Trzeba kupić aby takie perełki jak Bayoneta czy Vaniquish ukazywały się także na PC. Platinum Games here We go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojima właśnie potwierdził, że Rising się pojawi na PC. Żadnych szczegółów dotyczących premiery czy tego z której wersji przeniesione zostaną cut-scenki (ważące 18GB z PS3 czy kompletnie beznadziejne lolwat z 360).

Skoro Sega potrafi wrzucać na PC 20+ gigowego Shoguna 2 i za 4 miesiące nie mniejszego Rome 2 to może i panowie od Revengeance wrzucą te lepsze filmy. Zwłaszcza, że, w przeciwieństwie do Xboxa, tutaj nie będzie żadnej wymówki dlaczego są gorsze po za "bo nam się nie chciało".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do jednego tematu pasuje, i do drugiego, wiec po prostu skopiuję:

Rozszerzony zwiastun MGS5. (ZAWIERA SCENY DRASTYCZNE)

http://youtu.be/lQ8TZ4fRxFw

Pozamiatał mną konkretnie, (spoilery)

już w przypadku Peace Walkera można było usłyszeć głosy, że zbyt wiele niewygodnych detali ("przesłuchania" pojmanych jeńców) zostaje pomijanych i brzmi jak wedle zasady "historię piszą zwycięzcy". Tu widzimy, mit Big Bossa, wielbionego przez rzesze graczy i Militaries Sans Frontieres zostaje obalony w pierwszych sekundach, a Kojima nie zamierza niczego ukrywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że cena Legacy Collection po wydaniu w Europie (które Kojima-sama jeden wie kiedy nastąpi) może być dość wysoka. Jeśli chciałbyś się zapoznać ze wszystkimi, to na pewno warto zacząć od MGS, który jest na PSN obecnie za jakieś marne 20 zł, no i oczywiście HD Collection, które już spadło do rozsądnego pułapu cenowego + oczywiście MGS4, do wyrwania za ~50 zł.

No i jeśli się zapoznawać z MGS, to moim zdaniem jest to deal ''wszystko albo nic". Lepiej od razu kup wszystkie i nie zaczynaj od środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGS, MGS HD (2,3, Peace Walker, MG, MG2) i czwórka to takie rozsądne minimum. Do zebrania teraz za nieduże pieniądze, a masz masę zabawy. Portable Ops z PSP też jest kanoniczny, ale opisuje taki dosyć mało "aktywny" moment historii Big Bossa (choć dobrze byłoby to przejść choćby z myślą o Phantom Pain, dla pewności). Rising to 2018 i Raiden, który wielu nie obchodzi. Sam mam grę od premiery, ale czekam aż skończę coroczne podejście do Guns of the Patriots, bo lubię co roku przechodzić sobie serię chronologicznie i Rising mi ładnie wypada na końcu ;p

Reszta jest w sumie zbędna, ale jak masz PSP to obie AC!D to gry bardzo fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do ceny, to ja wciąż mogę mieć kod na 50% zniżki do muve, więc MGS 20 złotych, HD Collection po użyciu kodu 50 złotych i 4 50 złotych to łącznie więcej niż prawdopodobnie wydałbym na Legacy (jeśli przy premierze na muve kosztowałoby 200 złotych). Tylko że w razie jakby mi się jedynka nie spodobała, to w pierwszej opcji wydałbym tylko 20 złotych. A PSP nie mam, więc części na nią odpadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera Revangance na PC już jutro. Zapytam więc: co o niej sądzicie? Patrzyłem co nieco na YT i muszę powiedzieć, że wygląda to wszystko świetnie (mam na myśli gameplay, aczkolwiek grafika też nie wygląda źle). Efektowny system walki i Blade Mode to jest to! Mam nadzieję, że wersja na blaszaki będzie dobrze przeniesiona. Gdzieś powyżej widziałem, że zastanawialiście się, które cut-scenki (czy z wersji PS3 czy X360) zostaną przeniesione - podejrzewam, że te z PS3. Gra zajmuje całkiem sporo (do pobrania mam 23.7 GB), a więc pod tym względem raczej gracze pecetowi nie powinni być poszkodowani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...