Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

McKoi

awaria i modernizacja

Polecane posty

Witam,

jakieś dwa lata temu, przy pomocy zacnego niniejszego Forum, złożyłem sobie komputer z podanych poniżej komponentów:

Procesor AMD Phenom II X4 960T Black Edition,

Karta graficzna XFX HD6950

Płyta główna ASRock 870 EXTREME3 R2.0

Dysk SSD Crucial M4 64GB

Pamięć Good Ram 8GB

Zasilacz Chieftec CTG-500-80P bulk

Dziękuję za tamtą pomoc raz jeszcze, sprzęt spisywał się bardzo przyzwoicie, dziś odmówił współpracy. Pięć krótkich piknięć przy starcie to wszystko, co z siebie wydaje :). Padł procesor?

Ale mam ważniejsze pytanie: jak zmodernizować ww specyfikację, żeby sprostała BF4. Chciałem wymienić kartę graficzną, na R9 270, może nawet 280 (lub coś innego za 800-1000 zł, mniej więcej).

Pierwsze pytanie, czy taka karta będzie współpracować ze starą płytą?

Czy może procesor i płyta również do wymiany? Jeśli tak, to na co? (procesor jeśli padł, to pewnie będzie konieczność, na co wymienić?)

Co z zasilaczem, da radę?

Pozdrawiam, liczę na Waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się zmieniać na R9 270, za mały skok wydajności. Na R9 280X już bardziej, choć za niewiele więcej jest trochę lepsza GTX770. Z kolei BF4 radzi sobie lepiej z Radkami i akurat w tej grze po podkręceniu 280X będzie górą. Zasilacza nie musisz zmieniać. Prawda jest jednak taka, że nie pchałbym aż tak dobrej karty do Phenoma - przydałoby się go zmienić na jakiegoś i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 = nowa płyta. i5 + płyta = prawie tysiąc złotych. Jest sens do obecnej płyty dawać coś takiego:

http://www.morele.net/procesor-amd-x8-fx-8320-3-5ghz-box-fd8320frhkbox-529048/

lub

http://www.morele.net/procesor-amd-fx-8350-fd8350frhkbox-532269/

Czy też zapomnieć o tej płycie, bo i tak dla nowej karty graficznej będzie ograniczeniem? (stara płyta ma złącze PCI 2.0, nowe karty są 3.0)

Nie podaję budżetu, bo chciałbym zapłacić jak najmniej, ale jeśli jest sens wydam 2000 zł.

Nie zamierzam podkręcać, nie wychodzi mi to :)

Mógłbym prosić o linki do konkretnego procesora plus płyta, do około 1000 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie mogę się zdecydować... czytam i dokształcam się stopniowo.

okazało się, że padła jednak karta graficzna. Nic nie pili mnie do natychmiastowego upgrade'u, więc chyba wolałbym na razie wstawić maksymalnie sensowną dla tej MoBo i procka grafę. np taką z BF4 w"gratisie". A z wymianą płyty i procka poczekać. Zaproponowano mi gigabyta R270 X oc + bf4, za około 850 zł. Jeżeli to wystarczy do BF4 w średnich (FullHD), to będę usatysfakcjonowany. Jednak tysiąc zł a dwa, to różnica. "Mieć tysiąc i nie mieć tysiąca, to razem dwa tysiące"...

Omas, chyba nie ogarniam, ile to jest "za mały skok wydajności" :), za mało nadal wiem o obecnej sytuacji rynkowej/sprzętowej.

Dwie opcje:

1. maksymalna GPU do obecnej konfiguracji za około 1000 zł

2. nowa płyta + CPU + GPU do 2 tysięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały skok wydajności to po prostu niewielki skok wydajności.

Czyli wydasz forsę nieadekwatną do przyrostu klatek na sekundę, np. 10-15 FPS. R9 270X po OC byłby już OK, ale cena 850 zł to koszmar, bo za niewiele więcej jest GTX 760, czyli półka wyżej.

Radeony świetnie sobie radzą w BF4, więc i 270X, i 280X będą ciągnąć to bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...