Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheWybielacz

Wydajny składany komputer...

Polecane posty

Witam serdecznie! ^^

Otóż zdążyłem już odłożyć "troszkę" pieniążków (i zbieram dalej) na nowy komputer. Chciałbym, abyście wy polecili mi jakiś zestaw. Mam tylko kilka zastrzeżeń.

Prowadzę kanał na YouTube i potrzebuję wydajnego procesora. Przemyślałem, aby był nim Intel Core i7-4770k, reszta raczej nie wchodzi w grę. Druga sprawa, to potrzebuję dwóch (lub też jednego) pojemnego dysku, jakieś 2-4 TB. Obudowa i reszta podzespołów chcę, aby pasowała wydajnościowo głównie do tego, co napisałem powyżej. Co do ceny - nie mam jakiś wyjątkowych limitów, ale niech on nie kosztuje nie wiadomo ile. ^^

PS. Kolega zaproponował mi taki zestaw. Chciałbym coś "podobnego" do tego, ale zawsze można coś też zmienić.

k6hz.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płyta główna do zmiany na ASRock Z87 Extreme3 - ma mocniejszą sekcję zasilania, a cena podobna.

2. Pamięci do zmiany na Crucial Ballistix - tańsze i lepsze (niższe opóźnienia).

3. Chłodzenie do zmiany na Prolimatech Basic 81 - jest znacznie wydajniejsze, co na pewno się przyda przy podkręcaniu.

4. Zasilacz do zmiany (OCZ jest bankrutem) - np. Cooler Master G550M.

5. SSD 60GB to wg mnie za mało, celowałbym w 128GB (np. Plextor M5S).

6. Można się zastanowić nad dyskiem ST2000DM001, który jest sporo tańszy i na dodatek szybszy - niestety tutaj musiałbyś się bawić w szukanie lepszej rewizji dysku...

7. Karta graficzna generalnie w porządku - kwesta tylko tego, że dopłacasz 600zł względem GTX770, a otrzymujesz tylko 10-15% dodatkowej wydajności. Zastanów się, czy na pewno warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki zewnętrzny dysk polecasz?

Co do jednego dysku 2TB - niezbyt się zgadzam. Posiadam aktualnie jeden 1TB, mam zainstalowanych tylko jakieś 7-8 gierek (z ok. 60 posiadanych) i mam spooooro materiałów z gier na dysku, które muszę jeszcze obrobić i wyrenderować. Dla zagrajmera według mnie potrzebna jest większa pojemność. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę chciał przesyłać filmy w 1080p (czyli po prostu Full HD). Poza tym posiadam dwa monitory, więc zawsze może się przydać ten 780... Ale pamiętajcie, że jestem "tylko" uczniem, dorabiam u rodziców (mam już jakąś połowę kasy), a z uzbieraniem jeszcze musiałbym jeszcze zbierać z pół roku. 500 zł więcej to dla mnie jakieś... 2/3 tygodnie więcej zbierania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...