Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Morphine

Fallout - Zamiana koloru białego na różowy oraz instalacja moda

Polecane posty

Hej.

Gram sobie ostatnio w pierwszego Fallouta, ale niestety mam pewien problem. Otóż np. po włączeniu gry w miejscach, gdzie występuje kolor biały, są tam różne kolory. Czasami też tak się dzieje nagle, podczas gry. Czytałem gdzieś że sposobem na to jest High Resolution Patch. No i tu moje pytanie. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak tego moda zainstalować i(ewentualnie) skąd pobrać? Szukałem tego w internecie ale nigdzie nie mogłem znaleźć dobrego poradnika. Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrać można stąd:

http://falloutmods.wikia.com/wiki/Fallout1_Resolution_Patch

Jak zainstalować, to zależy, skąd grę masz. Jak ze Steama, to tutaj jest poradnik:

http://www.wikihow.com/Install-a-High-Resolution-Patch-to-Fallout-1-from-Steam

Jeśli masz wersję z GOG.com, to słyszałem, że HRP nie działa. Ale właśnie sprawdzam, czy to prawda.

PS

Możesz też poszukać odpowiedzi w wątku z GOGa:

http://www.gog.com/forum/fallout_series/fallout_mods/page1

PPS

Uruchomiłem patcha z pierwszego linku. Gra w 1920x1080 wygląda zabawnie :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani wersji ze Steam ani z GOG. Wygrzebałem skądś starą płytkę z Play :/. Więc nie wiem jak to zrobić. Te linki które mi wysłałeś to widziałem, ale tak jak mówie nie mam gry ztamtąd. Może sposób instalacji na gre ze np. Steama zadziała także w normalnej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, pobierz plik, który zalinkowałem, wejdź do ściągniętego katalogu, skopiuj Fallout1_High_Resolution_Patch_4.1.7.exe do katalogu z grą, kliknij na niego dwa razy, rozpakuj. Pojawi Ci się tam wtedy f1_res_Config. Kliknij na to i ustaw sobie tam jaką chcesz rozdzielczość. U mnie nie działa wspomaganie DX ani DD. Za to działa Basic.

Jeśli Ci nie będzie działać, to możliwe, że masz jakąś starszą wersję gry (choć wątpię).

EDIT:

Poczekaj. Jak Ci się pojawiają błędy w wyświetlaniu grafiki, to rzeczywiście możesz mieć starą wersję gry. Nawet na XP pojawiały się takie błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to chyba że tak. Bo z tego co pamiętam(choć pewien nie jestem) to mam chyba wersję 1.2. Ale wiesz, po prostu by się przydało mieć lepszą grafikę a co za tym idzie pozbyć się problemu. Jeszcze oprócz tych kolorów, np. po zminimalizowaniu gry, cały dolny pasek jest czarny i muszę go "wyczyścić" jeżdżąc po nim kursorem. Także ogólnie coś grafika szwankuje. Chyba poszukam nowszego patcha, a później HRP. Właśnie, jaka jest najnowsza wersja Fallouta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wersję 1.2. Możliwe, że wersja z GOGa jest przystosowana do nowszych OSów.

Na jednym takim forum przeczytałem coś takiego:

wejdź do katalogu z grą, kliknij prawym klawiszem myszy na falloutw.exe, kliknij na zakładkę Zgodność i w sekcji Ustawienia zaznacz Tryb ograniczenia kolorów. Ustaw 8 bit i 256 kolorów. Rzekomo to zniweluje graficzne artefakty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...