Jump to content
Pagoniusz

Nowy ssd i gorace gpu

Recommended Posts

Na poczatek moj obecny zestaw:

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 x2,

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003),

Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150,

XFX HD7870 XT Tahiti LE 1000/5000 Double Dissipation 2GB DDR5 256BIT,

Intel Core i5-4440,

SilentiumPC Brutus M23,

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W,

Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA,

Sprawa 1.

Postanowilem rozbudowac pcta o dysk ssd. W koncu nie samymi grami czlowiek zyje, a predkosci nigdy nie za malo. Zastanawiam sie nad 2 wariantami:

http://www.morele.ne...-128m5s-506401/

http://www.morele.ne...s3-120g-464745/

Za kingstonem przemawiaja troche lepsze predkosci, z drugiej strony wiekszosc osob poleca plexora. Z drugiej strony zastanawiam sie, czy moze troche nie przeceniam mojego zasilacza i czy da on rade uciagnac kolejny upgrade w postaci dysku ssd.

Sprawa 2.

Kupujac gpu spodziewalem sie, ze do chlodnych to on nie nalezy, ale 100 stopni przy maksymalnym obciazeniu to chyba troche za duzo. Karte kupilem w esc. Konsultowalem sie z nimi i dostalem strasznie wymijajace odpowiedzi. Na poczatku zwalili wine na obudowe, potem na podlaczenie karty, az w koncu na system operacyjny (win 8,1) -.-. Moim zdaniem zadna z tych odpowiedz sie kupy nie czyma. W zwiazku z tym moje pytanie: Ta karta jest rzeczywiscie az tak goraca czy naciskac ich dalej na serwis? Mial ktos moze podobne problemy z ta karta i znalazl rozwiazanie? Sama karta z tego co mi wiadomo dobrze sie podkreca, ale w moim przypadku chyba nie moze byc o tym mowy (jeszcze troche i nie bede musial w piecu palic).