Jump to content
Drax

XCOM: Enemy Within - interfejs przestaje odpowiadać

Recommended Posts

Właśnie kupiłem XCOM: Enemy Unknown i dodatek - Enemy Withing. Wszystko działa idealnie, jeśli chodzi o grafikę i performance. Jest jednak bug, który sprawia, że gra jest niegrywalna po jakiś 40 minutach. W pierwszej misji po tutorialu (tej, w której można wybrać czy lecimy do Chin czy USA) po jakiś dwóch turach, kiedy mój heavy zostaje wybrany na początku tury nie mogę nim poruszyć, a interfejs w większości przestaje odpowiadać. Kursor ruchu jest czerwony i jak klikam, to gra dźwięk beepu "unable". Nie mogę przełączyć żołnierza w żaden sposób, tak samo jak obrócić kamery. Kiedy wybiorę jakąś akcję, przykładowo strzelanie z rakietnicy, włącza się celowanie, ale kiedy klikam OK/strzelam nic się nie dzieje. Przestaje działać również ESC, więc nie mogę wejść w menu. Wlaściwie jedyne, co moge wtedy zrobić to wyłączyc grę przez alt-f4.

Zdarzyło mi się to już wcześniej i udało mi się wyjść z buga za pomocą alt-tabowania się z gry, wciskania ESC i wywoływania menu i spamowania TAB - w końcu zaskoczyło, zmienił się żołnierz a gra się odbugowała. Teraz jednak, za każdym razem gdy przychodzi kolejna tura i kolej na heavy to bug się powtarza i w żaden sposób nie mogę z niego wyjść.

Jak już mówiłem, nie ma absolutnie żadnej możliwości, żeby dało się sensownie grać w tą grę z tym bugiem. Próbowałem sprawdzać game cache przez Steam, mam najnowsze drivery itd.

Patrzyłem w internecie na rozwiązania, to nic konkretnego nie ma, a jeśli już coś radzą, to właśnie alt-tabowanie się i wchodzenie do menu gry. Problem w tym, że w moim przypadku to nie działa. Znacie jakieś inne rozwiązania tego problemu? Może zapowiadany jest patch, który ma to naprawić?

Z góry dzięki!

EDIT: Znalazłem rozwiązanie. Trzeba w tym samym czasie nacisnąć przycisk obracania kamery (strzałka na UI) oraz TAB - zmianę żołnierza. Pamper przeskakuje a gra się odbugowuje. Do zamknięcia.

Edited by Drax