Jump to content
Drax

XCOM: Enemy Within - interfejs przestaje odpowiadać

Recommended Posts

Właśnie kupiłem XCOM: Enemy Unknown i dodatek - Enemy Withing. Wszystko działa idealnie, jeśli chodzi o grafikę i performance. Jest jednak bug, który sprawia, że gra jest niegrywalna po jakiś 40 minutach. W pierwszej misji po tutorialu (tej, w której można wybrać czy lecimy do Chin czy USA) po jakiś dwóch turach, kiedy mój heavy zostaje wybrany na początku tury nie mogę nim poruszyć, a interfejs w większości przestaje odpowiadać. Kursor ruchu jest czerwony i jak klikam, to gra dźwięk beepu "unable". Nie mogę przełączyć żołnierza w żaden sposób, tak samo jak obrócić kamery. Kiedy wybiorę jakąś akcję, przykładowo strzelanie z rakietnicy, włącza się celowanie, ale kiedy klikam OK/strzelam nic się nie dzieje. Przestaje działać również ESC, więc nie mogę wejść w menu. Wlaściwie jedyne, co moge wtedy zrobić to wyłączyc grę przez alt-f4.

Zdarzyło mi się to już wcześniej i udało mi się wyjść z buga za pomocą alt-tabowania się z gry, wciskania ESC i wywoływania menu i spamowania TAB - w końcu zaskoczyło, zmienił się żołnierz a gra się odbugowała. Teraz jednak, za każdym razem gdy przychodzi kolejna tura i kolej na heavy to bug się powtarza i w żaden sposób nie mogę z niego wyjść.

Jak już mówiłem, nie ma absolutnie żadnej możliwości, żeby dało się sensownie grać w tą grę z tym bugiem. Próbowałem sprawdzać game cache przez Steam, mam najnowsze drivery itd.

Patrzyłem w internecie na rozwiązania, to nic konkretnego nie ma, a jeśli już coś radzą, to właśnie alt-tabowanie się i wchodzenie do menu gry. Problem w tym, że w moim przypadku to nie działa. Znacie jakieś inne rozwiązania tego problemu? Może zapowiadany jest patch, który ma to naprawić?

Z góry dzięki!

EDIT: Znalazłem rozwiązanie. Trzeba w tym samym czasie nacisnąć przycisk obracania kamery (strzałka na UI) oraz TAB - zmianę żołnierza. Pamper przeskakuje a gra się odbugowuje. Do zamknięcia.

Edited by Drax
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...