Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jarecki

Catzilla - te same podzespoły PC użytkowników, a kolosalnie odmienne wyniki!

Polecane posty

Witam natknąłem się przypadkiem w programie - benchmarku Catzilla w wersji v.1.1 dołączonego do aktualnego wydania CD-A na dziwny błąd? Otóż użytkownicy o takich samych podzespołach komputerowych obaj mają: procesory Intel Core I5-4670K, karty graficzne Intel HD Graphics 4600, i nawet takie same płyty główne Gigabyte GA-Z87X-UD3H-CF. Uzyskali sporą różnicę punktową jeden uzyskał 14280 pkt. a drugi tylko 1664pkt., żeby było śmieszniej, ten co uzyskał mniejszą liczbę punktów ma nawet wyższe taktowanie CPU bo 4490 MHz i 16 GB pamięci ram, drugi ma taktowanie CPU tylko 3791 MHz i tylko 8 GB pamięci ram. Taktowanie GPU mają akurat obaj takie same. Zastanawia mnie właśnie jak to możliwe, że różnica wynosi aż 12616 pkt. w załączniku umieszczam screena.

post-46453-0-10390900-1387575955_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie. Szczerze... nie mam pojęcia skąd takie różnice. Zastanawia mnie też to, dlaczego w przypadku posiadania w komputerze dwóch kart graficznych, catzilla wybiera akurat tą zintegrowaną...

Dziwi mnie również niski wynik mojego komputera, który wyniósł zaledwie 2072 pkt. przy, wydaje mi się, że całkiem przyzwoitych parametrach mojego laptopa.

i7 4700MQ

16GB RAM

NVIDIA GeForce GT740m (Intel HD 4600)

Także również chętnie dowiem się o co chodzi smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie. Szczerze... nie mam pojęcia skąd takie różnice. Zastanawia mnie też to, dlaczego w przypadku posiadania w komputerze dwóch kart graficznych, catzilla wybiera akurat tą zintegrowaną...

Dziwi mnie również niski wynik mojego komputera, który wyniósł zaledwie 2072 pkt. przy, wydaje mi się, że całkiem przyzwoitych parametrach mojego laptopa.

i7 4700MQ

16GB RAM

NVIDIA GeForce GT740m (Intel HD 4600)

Także również chętnie dowiem się o co chodzi smile_prosty.gif

No właśnie czemu Catzilla wybiera zintegrowaną kartę graf., pewnie tutaj tkwi diabeł i więcej punktów uzyskał ten co ma lepszą kartę graficzną, ale nie zintegrowaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie wątek z forum Catzilli: http://www.catzilla.com/pl/forum/support/300-dwie-karty-graficzne?limitstart=0&start=6

W skrócie, jest jakiś problem i rzeczywiście Catzilla używa karty zintegrowanej, a nie Nvidii.

Trzeba spróbować poustawiać w panelu GeForce'a żeby aplikcja używała domyślnie mocniejszej karty, albo ustawić żeby komputer domyślnie chodził na Nvidii, bądź odłączyć kartę intela w biosie.

A nad poprawką samego programu pracują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...