Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Mało miejsca na dysku C

Polecane posty

Witam,

Od dłuższego czasu mam problem z małą ilością miejsca na dysku lokalnym C (teraz ok. 2,2 GB).

Pewnie dlatego, że komputer ma już swoje lata i było na nim zainstalowanych dużo programów (głównie gry).

Bardzo często pomaga usunięcie punktów przywracania systemu: "Właściwości" --> "Oczyszczanie dysku" --> "Przywracanie systemu i kopie w tle". Ale zyskuję wtedy tylko 2 GB, a bywa, że następnego dnia jest znowu dużo mniej miejsca. Dlatego nie jestem pewien, czy system poprawnie pokazuje te dane. Stosuję też program CCleaner, ale on zwalnia tylko ok. 500 MB miejsca.

Komputer będzie wymieniany niedługo, więc odpada kupowanie nowego dysku i formatowanie, czy inne skomplikowane operacje. Może po prostu wystarczy usunąć zbędne foldery.

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może.

Jaki masz system?

Ściągnij program Temp File Cleaner i go użyj, by oczyścić katalogi plików tymczasowych (uwaga, program pod koniec czyszczenia resetuje system, więc przed jego uruchomieniem zamknij wszystkie programy i zapisz efekty swojej pracy).

Następnie zamieść screen z programuSpaceSniffer dla dysku C, to zobaczymy gdzie jeszcze może być problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, sporo pozostałości po starych aktualizacjach. Nie wiem, czy tą opcję wprowadzili do Visty, ale być może tak. Spróbuj oczyścić dysk za pomocą systemowego narzędzia oczyszczania dysku tak, jak jest to opisane tutaj. Jeśli się nie uda, to będzie trzeba zrobić to ręcznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisany na tej stronie sposób dochodzi się do zwykłego oczyszczania dysku. Ja robiłem to już wcześniej, tylko że wchodziłem tam z właściwości dysku C i dalej klikałem Oczyszczanie dysku. Ta metoda zwalnia u mnie tylko kilkadziesiąt MB miejsca. Z tego samego menu można też usuwać punkty przywracania systemu (to również jest opisane na tej stronie internetowej), ale tak jak już wspominałem na początku, nie daje to zbyt wiele (a przynajmniej nie na długo).

Więc ta metoda odpada.

A jak można to zrobić ręcznie ? Które pliki trzeba usunąć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...