Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amaru666

Zestaw dla gracza za 3400zł

Polecane posty

Nie, po prostu pamięć będzie działać na 1600MHz. Te moduły i tak kosztują tyle co 1600MHz, więc nie widzę tutaj problemu.

Ew. jeśli byś chciał by działały na 2400MHz to tak, musiałbyś zmienić płytę (na coś z chipsetem Z87, nawet najtańszego). Pytanie tylko czy się opłaca - raczej nie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak zamęczam, kompa już zamówiłem, ale mam jeszcze jedno pytanie dot. RAM: zamówiłem polecane przez Was Vulcany, ale zauważyłem że równie często polecane są Crucial Ballistix'y http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ które mają niższe czasy dostępu i kosztują 10zł więcej. Czy jeszcze dzwonić i zmieniać zamówienie, czy te czasy dostępu to raczej "sztuka dla sztuki"? Bo spotkałem się i z takim stwierdzeniem, jak i z twierdzeniem, że powyżej 10CL nie ma co brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, zadzwonię jutro rano, jeśli BOK w morele.net jest czynny w soboty i spróbuje zmienić zamówienie na Vulcany 1600, mają niższe opóźnienia, te 1,5V i są jeszcze parę zł tańsze. Może nie przedłuży to czasu oczekiwania na wysyłkę (4 stycznia). Myślę że warto spróbować, jeśli wszystko będzie chodzić tak jak powinno. Zamawialem zestaw nieco w pośpiechu, bo R9 270x akurat miał dziwne wahania cen (do 799zł) i przez chwilę był za 759zł ;-)

Z góry przepraszam za offtopic, ale czemu właściwie RAM ma obecnie tak wysokie ceny w porównaniu do tych samych modeli na początku roku? blink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja modułów DDR3 została zmniejszona (takie plotki już chodziło dawno w 2012), a do tego teoretycznie dołożył się pożar w fabryce Hynixa. Piszę "teoretycznie" bo pożar w fabryce jednego producenta raczej nie powinien mieć wpływu na cały rynek, a poza tym z tego co pamiętam zdarzenie dotyczyło linii produkcyjnych kości GDDR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

mój brat zainspirowany moim kupnem kompa również sobie zamarzył wymianę starego rzęcha na coś podobnego, wymieniłem tylko GPU na GF GTX 760 i dałem nieco mocniejszy zasilacz, i dodałem kartę dźwiękową. No i jeszcze peryferia doszły (mysz, głośniki i najtańsza aklawa, bo stara się posypała). Wyszło coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/QeEBth/

Czy zestaw będzie spełniał swoje zadanie (gry, filmy, net)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, mnie w sumie też sie pomysł z SSD średnio podoba, przynajmniej przy obecnych cenach i 7200RPM normalnych dysków. Mam nadzieję że ta głośność WD to w sporadycznych przypadkach, a nie reguła całej serii, bo mój komp przyjdzie mi dopiero jutro ;/ BTW: czy Zalman Z3 dobrze tłumi hałas, i czy wersja z szybą jest głośniejsza/cichsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...