Jump to content
mikifiki

płyta główna do 300 zł + RAM i zasilacz

Recommended Posts

Witam.

Planuję zakup tego procesora http://www.karen.pl/product/192681/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Intel_Xeon_E3_1220v3_3_10_GHz_8_MB_Cache_.html (Rome 2 kupiony lecz procek nie wyrabia). Polecono mi płytę Asrock H87 pro4 jednak jest ona niedostępna w miejscu w którym chciałem ją zdobyć. Dlatego proszę o podanie mi innej płyty do maks 300 zł ewntualnie 320. Chiałem także zapytać czy te Ramy http://www.karen.pl/product/100157/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GoodRam_DDR3_2X_4GB_1333MHz_CL9.html są odpowiednie czy można zdobyć jakieś lepsze w podobnej cenie?Ostatnim pytaniem jest czy ten zasilacz da sobię radę ( nie będę robić OC) http://www.karen.pl/product/192412/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Antec_VP_PC_500W.html. Karta graficzna to gtx660 ti.

Link to comment
Share on other sites

Płytę zobacz np. http://www.karen.pl/product/209729/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Gigabyte_GA_B85M_D3H.html

Zasilacz zmień na http://www.karen.pl/product/179490/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_VS_450W_ATX_120mm_wentylator_EU_version.html

Pamięci bym zmienił na http://www.karen.pl/product/187397/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GoodRam_DDR3_8GB_1600MHz_CL10_Play_Red.html

I w ogóle to się wypada zastanowić, czy nie lepiej wziąć 4GB pamięci a w zamian dorzucić do Xeona E3-1230V3 (model E3-1220V2 od i5 różni się tylko większą ilością cache - nie ma Hyper Threading jak i7).

Link to comment
Share on other sites

Tak, o tym mowa. W części nowszych gier 8GB RAMu się może przydać, aczkolwiek raczej większość na 4GB działa bez problemów. Oczywiście w przyszłości i tak by wypadało kolejne 4GB dokupić.

I w sumie należy zaznaczyć, że ewentualna dopłata do tego Xeona to bardziej inwestycja na przyszłość, bo jednak w większości obecnych gier nie zrobi on różnicy.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm tak jest to definitywnie inwestycja w przyszłość bo na kolejną wymianę raczej już nie znajdę środków :) Poza tym chciałem spróbować swoich sił w lets play toteż dobry sprzęt jest wymagany :) A co do ramu to jaki byś polecił ? I jesteś pewien że zasilacz podoła ? (Wybacz, lubię się upewnić)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...