Jump to content
tomas1395

Nie działający Xinput-Speedlink Xeox

Recommended Posts

Witam.

Posiadam Speedlink XEOX SL-6556-BK i jest to pad przewodowy. Posiada on 2 możliwości pracy: Xinput i Dinput (directinput). Po podłączeniu pada w trybie dinput i zainstalowaniu sterowników włączyłem FIFĘ 14 i jak się okazało prawa gałka nie działała. na dodatek w ustawieniach sterowania w grze przycisk X służył za podanie i znajdował się na dole, zaś u mnie podanie było na górze pod klawiszem Y, ale poradziłem sobie z tym. Pomyślałem, że trzeba włączyć ten drugi tryb-xinput i tak zrobiłem. Po podłączeniu pojawił się kreator znajdowania nowego sprzętu. przecież zainstalowałem sterowniki-pomyślałem. Kliknąłem anuluj i pojawiło się, że wystąpił problem podczas instalacji nowego sprzętu i może nie działać właściwie. Włączyłem Fifę i co najśmieszniejsze pad w ogóle nie działał. FIFA nie przyjmowała żadnej komendy. Chciałem zatwierdzić język, ale nie mogłem. Wciskałem wszystkie klawisze które są i nic. Przełączyłem na DINPUT i było OK. Przy tym trybie nie pojawia się kreator znajdowania sprzętu. Dziś zainstalowałem sterowniki ze strony producenta i nadal to samo. Nie wiem co mam z tym robić. Zainstalowałem x360ce i w trybie dinput prawa gałka działa, ale w grze już nie. Po zmianie na xinput emulator w ogóle nie wykrywa pada. Czy jest jakaś wada pada czy może coś źle robię? Napisałem do SPEEDLINK i czekam na odpowiedź. Specjalnie wybrałem takiego pada, bo wydawał się dosyć solidny. Myslałem, że bezproblemowo uruchomię Fifę czy NFS, ale jak widzę to więcej z nim problemów niż gry.

Pozdrawiam.

Windows XP SP3

PS: Gdy wyłączę kółko na środku to prawy analog działa jak klawisze wyżej np. klawisz z prawej strony to strzał, a klawisz dolny to podanie. Gdy przechylę prawy analog w prawo to zawodnik strzela, a gdy w dół to podaje. Gdy włączę to kółko na środku to prawa gałka nie reaguje.

Edited by tomas1395