Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheBarczy

Problem w zdiagnozowaniu dolegliwości

Polecane posty

Cześć, mam problem z moim staruszkiem nawet nie wiem ile ma lat.Od czasów jego świetności wymieniłem karte graficzną, dokupiłem ramu, zmieniłem dysk, nagrywarkę i zasilacz.Od jakiegoś czasu nie wiem może z rok zaczyna mnie tylko denerwować (wiem, że mogę zmienić ale zbieram hajs na cele ważniejsze niż komputer).Problemy jakie zaobserwowałem : użycie procesora na poziomie 100%, zamulanie, zacinanie się filmików (nawet gdy są załadowane), nie chodzą mi gry nawet gówniane typu minecraft (chodzi o wymagania, nie gre) na najniższych detalach a nawet ostatnio fpsy w cs'ie skaczą mi od 10 do 72 (limit).Według mnie winowajcą jest zasilacz, ponieważ wymieniając go jakiś czas temu nie inwestowałem dużej kwoty (bo nie miałem) i kupiłem syf w postaci ibox sl-8500btx.Proszę mi tutaj nie bredzić o tym, że dysk może być zaśmiecony i tak dalej ponieważ komputer był niedawno całkowicie formatowany i skanowany różnymi programami.Problem może też tkwić w sterownikach.Czy możecie mi w jakiś sposób pomóc zlokalizować winowajcę ?:]

A tak na marginesie to przepraszam za mój język smile_prosty.gif.

Amd Athlon 2x 64 3000+ wkręcony z 1,6 na 1,8

Radeon HD 4650

WD Blue 500gb

Gigabyte K8NF-9

iBox sl-8500btx

2,5 GB ramu od Samsunga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk pracuje w miarę szybko, ale widać, że obciążenie procesora jest duże (a takie przy samym benchmarku być nie powinno, chyba że miałeś coś jeszcze włączone). Sprawdź jeszcze raz, który proces jest za to odpowiedzialny. Proces bezczynnosci powinien właśnie "zżerać" około stu procent, czyli - nic. =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ponownym teście wyszło 30%.Wtedy miałem otwartą przeglądarkę.Oprócz przeglądarki to tylko wmiprvse.exe (usługa sieciowa) pobiera 16% oraz svchost.exe 50+%.Głównie chodzi mi o to, że fps'y w grach strasznie skaczą i to jest główny problem.Wymieniałem wszystkie "problemy" bo one mogą na coś was naprowadzić.Zapomniałem podać podzespoły, są u góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...