Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lucsas

Przegrzewanie się procesora?

Polecane posty

Mam pewien problem, który pojawił się ok tygodnia temu i z czasem coraz bardziej się nasila. Chodzi o zawieszania się kompa do tego stanu, że tylko reset pomaga, ale w tym też jest dziwny i nie zrozumiały jeszcze przeze mnie problem.

Najpier zawieszanie się. Nie ma określonego działania na komputerze, w którym konkretnie się zawiesza. Z tym bywa różnie. Podczas włączania gry, grania w samą grę, przeglądania internetu, a nawet przy nieco dłuższej nieobecności przy komputerze, w czasie gdy ten komputer nie wykonuje żadnych procesów - po prostu jest tylko włączony. W tym momencie żadne komendy na niego nie działają. Jedynym rozwiązaniem jest reset kompa, ale tutaj też pojawia się problem... Gdy komputer zaczyna proces resetowania się, następuje do zatrzymania resetacji i wentylator zaczyna w nienaturalnie głośny sposób działać. W tym momencie jest tylko jedno rozwiązania - wyłączenie głównej listwy zasilającej komputer. Zdarza się, że te działanie trzeba powórzyć kilkukrotnie..

Zupełnie nie wiem co jest problemem i bardzo mocno proszę o pomoc.

Komputer, ma prawie 4 lata - niestety nic w nim jeszcze nie modernizowałem a bebechy wyglądają następująco:

System: Win 7 (32-bit)

Procesor: Intel Pentium E5300 2.60 GHz

RAM: goodram 2gb

Grafika: NVIDIA GeForce GTS 250

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięćdziesiąt stopni to nie jest żadne "nawet", a zwykła temperatura (a jeśli procek był mocno obciążony - to niska). =) Trzeba sobie ustawić w SpeedFanie inną temperaturę graniczną, gdyż właśnie taką ma ustawioną dla każdego procesora.

BTW, sprawdziłbym kompa na innym zasilaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...