Jump to content
lukasz300383

Dead island riptide,jak uruchomić z kartą graficzną nvidia

Recommended Posts

Witam. Posiadam laptopa Asus z systemem optimus,dwie karty graficzne, czyli intel® HD graphics family + nvidia GEFORCE 610m,problem polega na tym że gra uruchamia się tylko z kartą Intel,próbowałem wyłączyć kartę Intel w menadżerze urządzeń, lecz nie dało to żadnych rezultatów. Czy zna ktoś może sposób na uruchomienie tej gry z kartą nvidia? Gra automatycznie uruchamia się z kartą Intel® HD, co skutkuje przycinaniem się i bardzo słabą wydajnością. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to nigdy nie miałem takiego problemu, a już chyba ze 4 lata użytkuję laptopy z dwiema kartami graficznymi.

Raz mi się tak działo, ale to dlatego że karta nvidia się zupełnie wyłączyła. Nie dało się zainstalować sterowników, a w menadżerze urządzeń w ogóle nie było karty graficznej nvidia.

Masz kilka opcji:

1) Sprawdź czy nie masz tego co opisałem wyżej, czyli czy karta się nie wyłączyła. Jeśli tak, to włącza się ją w biosie, ale dokładnie nie pamiętam gdzie. W każdym bądź razie spokojnie do znalezienia.

2) Na pliku exe klik prawym i 'uruchom zgodnie z procesorem graficznym' -> nVidia (procesor o dużej wydajności).

3) W panelu sterowania w panelu do nvidia -> zarządzanie ustawieniami 3D, dodajesz sobie tam grę, ustawiasz procesor graficzny i powinno się tak uruchamiać.

Choć szczerze muszę przyznać, że mam też jedną grę, którą podejrzewam o to, że uruchamia się na intelowskim module, wiesz może jak sprawdzić z którym się uruchomiła? Nie po spadku fps, tak abym widział, konkretnie której karty używa?

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Karta nvidia działa,obsługuje inne gry bez problemu, przy DI riptide nie mam opcji uruchom z procesorem graficznym(przy innych grach ta opcja jest dostępna po kliknięciu prawym przyciskiem na ikonie). Co do pytania: wejdź w panel sterownia->panel sterowania nvidia->zakładka pulpit,zaznacz "wyświetl ikonę aktywności karty graficznej w obszarze powiadomień" ,w czasie gry wciskasz alt+tab,przechodzisz do pulpitu,na pasku zadań po kliknięciu w ikonkę karty powinno wyświetlić ilość i jakie aplikacje obsługuje karta nvidia w danym momencie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...