Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukasz300383

Dead island riptide,jak uruchomić z kartą graficzną nvidia

Polecane posty

Witam. Posiadam laptopa Asus z systemem optimus,dwie karty graficzne, czyli intel® HD graphics family + nvidia GEFORCE 610m,problem polega na tym że gra uruchamia się tylko z kartą Intel,próbowałem wyłączyć kartę Intel w menadżerze urządzeń, lecz nie dało to żadnych rezultatów. Czy zna ktoś może sposób na uruchomienie tej gry z kartą nvidia? Gra automatycznie uruchamia się z kartą Intel® HD, co skutkuje przycinaniem się i bardzo słabą wydajnością. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nigdy nie miałem takiego problemu, a już chyba ze 4 lata użytkuję laptopy z dwiema kartami graficznymi.

Raz mi się tak działo, ale to dlatego że karta nvidia się zupełnie wyłączyła. Nie dało się zainstalować sterowników, a w menadżerze urządzeń w ogóle nie było karty graficznej nvidia.

Masz kilka opcji:

1) Sprawdź czy nie masz tego co opisałem wyżej, czyli czy karta się nie wyłączyła. Jeśli tak, to włącza się ją w biosie, ale dokładnie nie pamiętam gdzie. W każdym bądź razie spokojnie do znalezienia.

2) Na pliku exe klik prawym i 'uruchom zgodnie z procesorem graficznym' -> nVidia (procesor o dużej wydajności).

3) W panelu sterowania w panelu do nvidia -> zarządzanie ustawieniami 3D, dodajesz sobie tam grę, ustawiasz procesor graficzny i powinno się tak uruchamiać.

Choć szczerze muszę przyznać, że mam też jedną grę, którą podejrzewam o to, że uruchamia się na intelowskim module, wiesz może jak sprawdzić z którym się uruchomiła? Nie po spadku fps, tak abym widział, konkretnie której karty używa?

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta nvidia działa,obsługuje inne gry bez problemu, przy DI riptide nie mam opcji uruchom z procesorem graficznym(przy innych grach ta opcja jest dostępna po kliknięciu prawym przyciskiem na ikonie). Co do pytania: wejdź w panel sterownia->panel sterowania nvidia->zakładka pulpit,zaznacz "wyświetl ikonę aktywności karty graficznej w obszarze powiadomień" ,w czasie gry wciskasz alt+tab,przechodzisz do pulpitu,na pasku zadań po kliknięciu w ikonkę karty powinno wyświetlić ilość i jakie aplikacje obsługuje karta nvidia w danym momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...