Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MatricePL

Rozwiązany: Upgrade PC

Polecane posty

Witam. Aktualnie posiadam taki oto sprzęt:

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2180 2.00 GHz

Karta graficzna: PALIT GeForce 8800GT 1GB

Ram: 3 GB

Płyta główna: DFI Blood Iron P35-T2RL

Dysk: Seagate 250 GB

Zasilacz: Chieftec 450 W

Jednakże chcę przeznaczyć trochę pieniędzy (dokładnie do 1200 zł) na jego modernizację, aby w miarę komfortowo pograć w jakieś nowsze gry. Myślałem nad wymianą procesora, karty graficznej i ewentualnie zasilacza. I tu moje pytanie. Opłaca się go modernizować? Jeżeli jak to czy moglibyście podać linki do podzespołów. Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lepszym wyjściem byłoby kupienie kompletnie nowego zestawu i sprzedanie tego. Jednak podejrzewam, że tego będzie cięzko się "pozbyć". Myślałem nad wymianą paru podzespołów, a nie całego komputera, ponieważ mam inny cel na który chcę zbierać, a te 1200 zł to jest max jaki mógłbym, a zarazem chciałbym na niego wyłożyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade procka i grafiki, raczej nie byłoby sensu pakować kasę w ten socket. Inaczej by to wyglądało jakbyś miał bardzo ograniczony budżet, ale wszystko zależy od płyty głównej.

Do komfortowej gry trzeba i5, można nawet polować na używki. Mniejszym sensowym upgradem jest 2rdzenie Haswella, lub kupienie i3 nówki lub używki(ok 250zł+) do 2rdzeni trzeba radeona, do i3 już można wpakować geforce.

Najlepiej opisz w co grywasz? jak bardzo potrzebny jest Ci mocny sprzęt? Bo poza BF3/4 i grania w multiplayerowe fpsy, dobrze będą sobie radzić i3/pentiumy(póki co jeszcze dają radę i nie ma większych problemów, zależy od gry j.w)

A i co ważne przejście na podstawkę 1155/1150 uniemożliwia podłączenie DVD pod ide, nie napisałeś nic o nim, więc wtedy ogą wzrosnąć koszta o te 60zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF 3 to jedna z moich ulubionych gier (oczywiście multi). Assassin's Creed (wszystkie części), Crysis 1, 2 (w trójkę nie grałem bo karta nie obsługuje DX 11). Praktycznie każda nowa gra gości na moim dysku.

Ja zdaję sobie sprawę z tego, że za te pieniądze nie będzie wszystko chodzić na ultra w Full HD w 60 fps. Ale chociaż nawet średnie w 1280x720 ale aby było płynnie. Jeżeli nie ma sensu modernizować tego to czy da się złożyć za 1200 zł kompa (nawet używane części wchodzą w grę), który poradzi sobie z nowszymi grami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że zostawiasz dysk, obudowę, napęd, itp. oraz że ten zasilacz się nadaje (przydała by się dokładna nazwa modelu), można pocelować w:

Procesor Intel Core i3-4130

Płyta główna MSI H81M-E33

Karta graficzna Palit GTX650 Ti Boost 1GB GDDR5

Pamięć Team Group Vulcan Red - DDR3-1600 - CL9 - bulk - 4 GB

Wychodzi niecałe 1200 zł. Masz porządny 2rdzeniowy procesor, tanią, choć wystarczającą płytę główną, wydajną grafikę i 4gb ram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...