Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamilozo

Rozwiązany: Telefon za 700 zł

Polecane posty

Cześć,

Chciałbym zrobić sobie prezent na święta w postaci telefonu. Co sądzicie o poniższych modelach telefonów, gdyż raczej do któregoś z nich będę się skłaniał:

Zte v967s

Lenovo a820/a830

Kruger&Matz Live

MyPhone Next

LG L7 II

Xperia M

MyPhone DuoSmart (Biedronka edyszyn, chyba najtańsza opcja ale sam nie wiem co o tym sądzić)

ewentualnie WP: Lumia 720 albo HTC 8s, chociaż skłaniam się ku andkowi...

Telefon będzie służył głównie do neta (tutaj pojawia się kusząca opcja Aero2), aparat dobrze by było gdyby miał lampę i robił fotki nie gorsze niż moja aktualna nokia - n95. Jeśli chodzi o gry to interesuje mnie emulator PSX oraz jakieś RPG. Doradźcie coś smile_prosty.gif Macie jakieś doświadczenie z chińczykami (Lenovo, ZTE)?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, widzę, że wreszcie ktoś odważny normalny się zjawił, co nie ma wstrętu do chińczyków. Ale do rzeczy - myPhone opuść sobie od razu. Nawet za te 450 zł da radę znaleźć wydajniejsze telefony. Dodatkowo pracuje pod kontrolą już dość leciwego Anroida 4.0.4. Podobnie nie interesuj się LG L7 II. To żadna nowość, ubrana w ładny, marketingowy kubraczek. Co do ZTE - chyba pomyliły Ci się modele i masz na myśli ZTE V967S. Wydajność będzie jak najbardziej poprawna, jednak wyświetlacz na tragiczną rozdzielczość qHD na 5 calach. Jeśli chodzi o Lenovo - sprzętowo jak najbardziej poprawny, jednak tylko wersja A820. Wersja A830 ma kiepską rozdzielczość jak na 5 cali. Najlepiej będzie jeśli wyhaczysz na Allegro Sony Xperia L. Jest to ulepszona wersja M, z m. in. lepszym aparatem i większym ekranem. Nie bierz też HTC 8S - ten model ma mało wbudowanej pamięci, co w połączeniu z brakiem możliwości przenoszenia aplikacji na kartę pamięci, szybko się skończy

Podsumowując mój wywód, interesujesz się w takiej kolejności:

Xperia L --> Xperia M --> Lenovo A820

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za analizę smile_prosty.gif W takim razie WP idzie w odstawkę. Ostatnio rozglądam się za różnymi markami i do moich rozważań dochodzą jeszcze: MyPhone Next (specyfikacja bardzo zadowalająca) oraz Kruger&Matz Live, stwierdziłem, że zamiast sprowadzać coś z Chin mogę kupić "Chińczyka" na miejscu. Wiesz coś na ich temat? czytałem pozytywne opinie na temat tych telefonów, musiałbym kilkadziesiąt zł dołożyć. Xperie odpowiadają mi przede wszystkim designem, czytałem, że ekrany nie powalają, ale po przesiadce z n95 różnica i tak byłaby kolosalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruger&Matz Live to bardzo mocny średniak z dość zawyżoną ceną. Lansowany na telefon do muzyki, to to zły pomysł. myPhone jest całkiem niezły, jednak ma układ od MediaTeka - odstaje nieco wydajnością od innych producentów. Z L-ką mam styczność prawie codziennie i mogę powiedzieć, że to najlepszy wybór za tą cenę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś w Euro Xperia L i LG L7 II, chyba wiem o co chodzi tym malkontentom, którzy mówią, że ekrany w Sony są do D. Po prostu nie był tak jasny i błyszczący jak LG. Mimo to miał swój urok, czytelny, dobrze reagował na dotyk, kolory miłe dla oka, stonowane. AMOLED to to nie jest, po prostu smile_prosty.gif tylko teraz pojawia się mały problem, czy da radę znaleźć nówkę za 600 zł, a druga sprawa - nie ma DUAL SIM-a... zależało mi na Aero2, ale teraz sam już nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich modeli, które podałeś od razu wywal wszystkie chińczyki.

Zte v967s

Lenovo a820/a830

Kruger&Matz Live

MyPhone Next

LG L7 II

Xperia M

MyPhone DuoSmart

Lenovo też bym sobie odpuścił.

Ja osobiście zastanoawiałbym się nad Xperią M i Lumią 720. Tutaj twoja rola, czy wolisz androida czy WP, ale z obu powinieneś być zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pomyłkę, LG tez odpada. Polskie czy chińskie, ważne że mało znane. Już raz kupiłem polski tablet i od chińskich to się tylko nazwą różni. Miałem też chińskiego ZTE i doszedłem do wniosku, że już nigdy takich telefonów czy tabletów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Macałem" dziś Lumię i jak dla mnie WP odpada. Więc pozostaje tylko android. Chyba jednak zrezygnuję z Aero i kupię standardowy telefon z jedna SIM-ką... W takim razie główny faworyt to Xperia L, jeszcze jakieś pomysły?

edit: Xperia L nie posiada fizycznych klawiszy u dołu ekranu, czy to powoduje, że obszar roboczy ekranu jest przez to mniejszy niż 4,3"?

edit: znalazłem jeszcze coś takiego: Alcatel One Touch Idol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc kombinacji ciąg dalszy :P LG odrzucam, Alcatel odrzucam. Z Sony zostaje więc tylko Xperia L, troszkę boli ten ekran de facto 4". Dzisiaj będąc w sklepie oglądałem graty od Prestigio (5" poteżny smartfon, płynny, aczkolwiek kąty mizerne), GoClever którzy to słyną z produkcji tabletów i znowu zboczyłem w stronę chińczyków. Pewnie ostatecznie padnie na L-kę albo coś "Polskiego", zależy co uda mi się szybciej znaleźć w satysfakcjonującej cenie. Czytałem, że ludzie polecają też Motkę Moto G oraz HTC Desire 500 w tej cenie, ale szczerze mówiąc nie wiem gdzie oni je znaleźli w takiej "promo" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do kupna telefonu w tej kwocie i natknąłem się na LG F5 . Może deBug mógłbyś coś więcej powiedzieć o nim, bo patrząc na specyfikacje to największy u niego problem, który znalazłem to brak lampy błyskowej, a na allegro można już go znaleźć za ok. 700 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nic nie pisałem o F5 że względu na to, że w przeciwienstwie do Xperii L nie miałem przyjemności z nim obcować. Specyfikacja jest intrygująca, jak za tą cenę i planuję po świętach kupić ten telefon, więc będę mógł coś o nim więcej powiedzieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększył mi się budżet o 100 zł, więc mam teraz do wydania 700 zł (mogę wyżyłować 750 ale to max). Jakieś dodatkowe propozycje? Ostatnio spodobała mi się Xperia T - telefon agenta 007 :P LG L9 też jest niczego sobie. Doszedłem do wniosku, że chciałbym mieć "przyzwoity" aparat i lampę błyskową, więc F5 niestety odpada.

Proszę o zmianę nazwy tematu na "Telefon za 700 zł".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w takim razie najlepszym telefonem w tym segmencie cenowym będzie Xperia T (mowa o używanej, bo nówki w tej cenie nie dostaniesz). Najlepiej będzie, jak wpiszę ci plusy i minusy urządzeń.

Xperia T, plusy:

- wysoka wydajność

- dobre zdjęcia

- całkiem niezły stosunek jakości do ceny

minusy:

- zwykły ekran TFT

- średnia pojemność baterii

- po odjęciu wirtualnych przycisków zostaji ci około 4.3 cala

LG L9, plusy:

- duży, bardzo dobrej jakości ekran

- pojemna bateria

- przyzwoity aparat

minusy:

- za tą cenę można pokusić się o lepsze podzespoły

- mało wbudowanej pamięci

- niska rozdzielczość i wydajność w porównaniu do konkurencji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podsumować moje poszukiwania. Na ostataniej prostej znalazły się dwa modele (jak już wspominałem do 750zł max): Xperia T oraz Xperia SP (myślałem jeszcze chwilę nad LG L9 II, ale aparat skutecznie mnie odstraszył... niestety, fotki nie są nawet poprawne). Zdecydowałem się na Xperię SP ze względu na lepszy dla mnie design (dioda powiadomień jest genialna), lepszą baterię, lepsze bebechy (najlepszy dwurdzeniowiec na rynku, nawet wiele 4 jajkowców się składa w testach) i pewną aktualizację (oczywiście oficjalną) do KitKata 4.4. Telefon zakupiłem dzisiaj za 750 zł (od kogoś kto wziął go na firmę z Plusa, nowy, zapieczętowany), mam nadzieję, że wszystko będzie ok :) Dzięki wszystkim za zainteresowanie i porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...