Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Lippi

Polecane posty

Witam.

Mam internet 20 MB/s. Net łączy przez kabel od komputera do takiego modemu:

http://img3.sprzedajemy.pl/540x405_modem-thomson-tcm-1769983.jpg

Planuję zakup laptopa i zależy mi na rozdzieleniu internetu w dwie strony - tak jak jest, czyli na PC i na lapka. Chciałbym, żeby lapek odbierał bezprzewodowo (ma wbudowane wi-fi).

W związku z tym mam kilka pytań.

1) Co muszę kupić?

Dostałem już poradę, że aby mieć wi-fi muszę kupić router TP-Link WR740N. Tylko?

2) Czy będzie problem z rozdzieleniem neta?

3) Czy będę mógł w pełni wykorzystać te 20 mb/s przez wi-fi? Bardzo rzadko będzie następować sytuacja, że oba komputery będą korzystały z internetu w tym samym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego więcej Ci nie trzeba... 20mb/s to i tak mało, modem sobie z tym spokojnie poradzi. On z tego co pamiętam grubo ponad 100+ mb/s może obsłużyć.

Miej na uwadze też odległości routera od laptopa, żebyś nie miał problemu z zasięgiem

Ad 2 - Zasadniczo podłączasz blaszaka ethernetem pod router, laptopa łączysz pod wifi i niczym się nie martwisz. Cieszysz się netem na dwóch urządzeniach, niezależnie czy działają razem w tym samym czasie czy nie. O żadnych stratach nie ma mowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz router, będzie w nim instrukcja. Zapewne w takim podłaczeniu, czyli że modem -> router -> komputer, wystarczy wpiąć router w modem i internet sam poleci. Potem tylko ustawić hasło na wifi i problem z głowy. Tak czy inaczej, wszystko będzie klarownie w instrukcji napisane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...