Jump to content
venom57

Bluescreen i HDD

Recommended Posts

Siemka. W czartek dostałem nowego kompa i mam z nim problem. Gdy pobieram gre ( lub długo komputer jest włączony, nie wiem co bo teraz ciągle pobieram gry) komputer wyświetla mi bluescreena (http://imageshack.us...es/34/x72l.jpg/ , http://imageshack.us...es/34/occn.jpg/ ) Zdzarzyło się także, by komputer 2 razy się zaciął. Płyta głowna, procek, zasilacz i obudowa były montowane przez serwis morele.net. Dsyk twardy o którym mowa jest ze starego komputera (samsung hd502hj). Dziwi mnie to, że na bluescreenie jest napisane, by zobaczyć czy dys jest dobrze zmontowany(sprawdzałem i nie zauważyłem niczego podejrzanego) ,bo przecież on działa;p Mam nowego windowsa 7 64 bit(jeśli ma to jakieś znaczenie to napisze,że najpierw włożyłem dysk twardy z plikami ze starego kompa i zainstalowałem. Raz albo 2 razy dysk twardy sie odpalił bo zapomniałem wcisnąc przycisk biosu) Na screenie jest także,bym wyłączył coś w biosie ale nie wiem o co chodzi. Pozdrawiam

@Edit: oglądałem inne tematy i dowiedziałem sie o programie do pokazywania BS. Oto link do moich.

http://imageshack.us...s/542/upi5.png/ Przeskanowałem także dysk programem Crystal Disk Info i wszystkie wszystkie kółka były na niebiesko. Czy jednak nie jest to wina dysku twardego?

Edited by venom57
Link to comment
Share on other sites

Często przyczyną tego typu BSODów jest jakiś felerny sterownik, zatem zaktualizuj co się da. Sprawdź też, który ewentualnie powoduje problem (być może konkretne informacje znajdziesz w programie, którego użyłeś, np. jeden z bluscreenów dotyczył sterowników USB; poza tym możesz przeprowadzić weryfikację, zapoznaj się z tym).

Link to comment
Share on other sites

Nie taki całkiem inny, najprawdopodobniej to ciągle ten sam problem.

Przeprowadziłeś procedurę weryfikacyjną sterowników? Nie masz jakichś dodatkowych urządzeń (jeśli tak to je odinstaluj/ nie podłączaj - szczególnie te pod USB, i na czystym systemie z tylko niezbędnymi rzeczami i z zaktualizowanymi sterownikami sprawdzaj, czy nadal występują nieprawidłowości)?

Link to comment
Share on other sites

Procedura weryfikacyjna sterownikow-nie kojarze o co chodzi . Z usb mam podpaczaną klawaturę,myszkę,sluchawki i modem do internetu. Z tym modemem jest on jakis lipny-nie zawsze chce sie internet polaczyc i ogólnie on raczej zdycha i będę musiał go wymienić. Z modemem juz mialem problem na starym kompie. Zawsze muszę wlaczyc plytke od neostrady by sie polaczyl gdyz nie wyszukuje sieci. Zawsze z 10min musze pobawić się. Czy to może być przez modem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...