Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Oscarr

Problem z HDD

Polecane posty

Witam otóż mój drugi dysk twardy zaczął się bardzo dziwnie zachowywać, ostatnio robiąc formata skopiowałem na niego najważniejsze pliki, zjęcia i muze. Po zrobionym formacie chciałem przekopiować z powrotem dane na główny dysk do odpowiednich folderów w bibliotece windows. Lecz problem w tym że nie chcą się załadować wszystkie pliki na tym dysku i kopiowanie najczęściej w pewnym momencie staje w miejscu i nie chce drgnąć.

Próbuję odczytać smart dysku lecz ani hd tune ani crystal disk info nie wykrywa nic na jego temat (w hd tune zakłądka health jest pusta, a cdi pokazuje status nieznany.

Jakieś pomysły jak ten smart odczytać?

Edit dobra wyczytałem że mogę mieć wyłączoną w biosie tą opcję i okazało się że to prawda.

Podaję smart dysku, z tego co podaje program są jakieś problemy, teraz pytanie jak to wszystko naprawić bez utraty danych na dysku?

http://zapodaj.net/6c87cb62cc7eb.png.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że dysk zdycha i już się nie da naprawić. Możesz jeszcze ewentualnie zaktualizować firmware (klik), gdyż Twój dysk (i jego oprogramowanie) to tzw. czarna seria, ale nie odpowiadam za to, jakby coś nie tak poszło (utrata danych lub też po prostu już całkowicie padnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...