Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

assire

Upgrade kompa ok 500 zł

Polecane posty

Sprzęt który chcę wymienić to procesor i karta graficzna - C2D E7400 i GTX 285. Planowałem to sprzedać za 200-250 karta i 50-100 za procka i wymienić na Q9400 (250zł) i GTX 470 (ok 350zł). Wszystko oczywiście na allegro.

Pytanie czy to ma sens? Procesor musi zostać na S775, bo nie stać mnie na wymianę płyty głównej, więc raczej celował bym w Quady na 775 i je potem kręcił. Ale co z kartą? Trochę obawiam się tych GTXów serii 4xx z racji temperatur i "suszarkowatości". Jaką inną kartę w cenie ok 350 zł z allegro polecacie?

I czy jak zmienię kartę na AMD, to czy opłaca się wymieniać procesor? Obecny, kręcony na 3,5 całkiem nieźle sobie radzi, wymienić go chciałem głównie dlatego, że sterowniki nvidii niespecjalnie się lubią z dwurdzeniowcami.

Reszta sprzętu:

Asrock P45 Turbo Twins 2000

4GB RAM Geil Black Dragon DDR3

Corsair VS450

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd to tam nie robi za bardzo, obecny zestaw pod obciążeniem ciągnie z gniazdka (mierzone miernikiem poboru) jakieś 320W. 470 i Q9400 to pewnie z gniazdka pójdzie dodatkowe 50-70W. O ile w ogóle jakoś wzrośnie. Wszystko w domu jest na prąd, ekwiwalent jednej żarówki nie jest jakiś straszny.

Piszecie, że jednak ten GTX wcale nie jest taki zły i kusi coraz bardziej, zwłaszcza, że na allegro pojawił się jakiś Gigabyte'a za 313 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tym GTX470 vs HD5870? W różnych testach różnie wychodzi, raz nV górą, raz AMD, potem znalazłem jakieś testy z innymi sterownikami i nV radziło sobie dużo lepiej, potem testy gdzie znów nV dostało po tyłku na nowych sterownikach i jestem troche zdezorientowany.. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że GTX jest tańszy, nie rozumiem tego że 5870 od dłuuuuuuuuuuuuuugiego czasu trzyma sie na poziomie 450-500 zł. No, to biorę GTXa i szukam klimatyzacji. Chociaż nie, mrozy idą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...