Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kakashii

Głośniki 2.0 / Monitory studyjne, na biurko, do zwykłego słuchania (max. 600 zł)

Polecane posty

Po długim czasie zmagania się z głośnikami w tej cenie, natrafiłem na dział monitorów studyjnych, na których temat przeczytałem ciekawe rzeczy, postanowiłem zatem na nowo zacząć poszukiwania głośników, dołączając do tego monitory. Spory z nimi problem, jako że są dużo mniej popularne od zwykłych głośników, mam przynajmniej nadzieję, że tutejsi eksperci się na nich znają i są w stanie polecić coś wartego swojej ceny. W każdym razie, bardzo liczę na waszą pomoc.

Dodam przy okazji, że jak wybierałem wcześniej spośród samych głośników, to zrezygnowałem z Microlabów Solo6c, jako że są stworzone głównie do grania z większej odległości (dopiero wtedy pokazują swój potencjał), skreśliłem również Modecomy 120U choćby ze względu na ich nieopłacalność, długo się zastanawiałem nad wyborem Modecomów SHF56U / 80U, ale ostatecznie bardzo się zniechęciłem do całego Modecoma, głównie ze względu na opinie o wadliwości i awaryjności ich produktów.

A więc czego szukam:

Głośniki lub aktywne monitory studyjne (nie chcę zestawu wzmacniacz+kolumny), im mniejsze, tym lepsze (chodzi o to, żeby grały w pełnej okazałości już z bliskiej odległości); do zwykłego, niedużego pokoju; na zwykłe biurko o szerokości 100-120 cm, do zwykłego słuchania muzyki - nie do żadnych nagrań czy innych celów studyjnych, słuchania głównie z bliskiej odległości (poniżej 1m), do wszelkiego gatunku muzyki.

Cena preferowana do 500 zł, absolutne maksimum 600 zł (mogą być dużo tańsze propozycje).

Ważne oczywiście, żeby były dostępne u nas w kraju - na Allegro lub jakiejś zaufanej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifire R2600? Proszę cię, one będą się dusić na biurku. Z ciekawych propozycji masz: Reloop ADM 5, Modecom SHF80/120U, Microlab Solo6C, MAudio Studiophile AV 40 II, Edifier R1600TIII/R1900TII. Od siebie mogę polecić Modecomy. 120U jak i Solo6C mogą się trochę dusić na biurku, szczególnie Solo(Jak sam napisałeś). Modecom aż tak awaryjnych zestawów nie ma - nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale po prostu jest to popularna marka i dlatego częściej się słyszy o psuciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z Waszymi propozycjami, z czego bardzo dogłębnie z Edifier R1600TIII, Reloop ADM 5 i M-Audio Studiophile AV 40 (/ II).

Z mojego rozpoznania wynika, że

AV 40 II (395 zł) są świetne, na pewno warte swojej ceny, ale najwyraźniej lepsze byłyby z większą przestrzenią niż ta moja.

ADM 5 (529 zł) są porównywalne jakościowo do tych wyżej, mają słabszy bas (nawiasem mówiąc ponoć również cicho buczą podczas nieodtwarzania dźwięku); najpewniej pasowałyby do mojego układu (miejsca), jednak mają zawyżoną cenę (ze 100 zł - ogólnie ich cena, nie tylko w Polsce).

R1600TIII (390 zł) są interesujące, może nawet bardziej niż dwa powyższe modele ze względu na ich wady wobec mnie; czy lepsze byłyby z trochę większą przestrzenią - nie wiem, ale w każdym razie zamiast nich mam chyba coś lepszego:

Kurzweil KS 40 A (360 zł) - ponoć zdecydowanie warte swojej ceny. Są najtańsze, podejrzewam, że lepsze niż powyższe Edifiery, może również nie gorsze od dwóch pozostałych powyższych pozycji. Chyba właśnie je kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...