Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dj Ogi

Rozwiązany: Scheda po GfWL - przenosiny na Steam

Polecane posty

Jako że GfWL jest w stanie likwidacji, mam pytania odnośnie gier jego wymagających. Nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi...

1. Czy wszystkie tytuły z GfWL przenoszą się na Steam? Znalazłem na stronie Steam tylko następującą listę:

  • Batman: Arkham City
  • Batman: Arkham Asylum
  • Battlestations Pacific
  • Bioshock 2
  • Blacklight: Tango Down
  • The Club
  • Dawn of War II (seria)
  • Dirt 2
  • Dirt 3
  • F1 2010
  • Fable III
  • Fallout 3
  • Flatout: Ultimate Carnage
  • FUEL
  • Grand Theft Auto IV
  • Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City
  • Juiced 2: Hot Import Nights
  • Kane & Lynch
  • Lost Planet Colonies Edition
  • Quantum of Solace
  • Red Faction: Guerrilla
  • Resident Evil 5
  • Section 8
  • Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes
  • Stormrise
  • Street Fighter IV
  • Universe at War: Earh Assault
  • Vancouver 2010

Tytułów jest jeszcze od groma, zwłaszcza wydawanych w Polsce przez Cenegę...

2. Czy w każdym wypadku wystarczy wklepać na Steam kod GfWL i czy jest to akcja ograniczona czasowo (np. do daty X a potem już nie będzie takiej możliwości)?

3. Co w przypadku gdy nie mam już w formie fizycznej kodu GfWL (tzn. wyparowała gdzieś z pudełka karteczka z nim...) ale gra na koncie jest?

4. Wiem że save'y z GfWL trafi szlag, więc czy to oznacza iż muszę do lipca skończyć grać w tytuły które mam aktualnie zainstalowane aby nie zaczynać od nowa, czy może jeśli ich nie przeniosę będę mógł grać dopóki, dopóty ich nieodinstaluję?

Nie wiem czy można udzielić w chwili obecnej odpowiedzi na te pytania ale jeśli tak, to będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O większości tytułów nic nie wiadomo, bo w każdym przypadku to zależy od twórcy. Bioshock 2 i Batman Arkham City już można przenieść na Steama wklepując kod GFWL, Batman Arkham Asylum tez powinien być przeniesiony niedługo ale cholernie się z tym spóźniają. Capcom coś przebąkiwał o "szukaniu sposobu" na ten problem więc jego gry chyba też powinny się przenieść. Jakby co, przy przenoszeniu Batmana od razu dostajesz wersję GOTY.

O reszcie gier nie mam żadnych informacji.

Ograniczenia czasu nie ma tyle ile wiem.

Niestety bez kodu raczej wiele nie zdziałasz. WB Games dawało Steamowe kody na oba Batmany niecierpliwym ale i tak trzeba było im dać skan oryginalnego kodu.

Nikt nie wie co się stanie jak wyłączą GFWL. Zakładam że będzie można grać w trybie offline a wtedy save'y nadal działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdej grze da się grać na koncie offline. Osobiście czekam co zrobią z Bulletstormem, jak będzie Steam-only, to się w niego niezwłocznie zaopatrzę smile_prosty.gif.

Insanely Twisted Shadow Planet jest na najlepszej drodze do pożegnania się z GfWL >klik<, na Steam są już nawet osiągnięcia. Wiadomo, że posiadacze wersji Steam zostaną po prostu uwolnieni od konieczności korzystania z GfWL, nie wiadomo, co z osobami, które posiadają grę z innego źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pociągnę temat jednak jeszcze trochę...

Batman w wersji GOTY, to chodzi o AC (taką kupiłem, więc korzyść żadna sad_prosty.gif ale i tak się chwali za dobre chęci), czy może AA?

Co z grami, które w momencie wydania (pomimo adnotacji na pudełku) w polskiej wersji nie korzystały z GfWL, konkretniej chodzi mi o Fallout 3 GOTY i pierwszego Bioshocka - nie będą wymagały Steam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że będzie niezłe zamieszanie z tymi przenosinami i wielki problem zwłaszcza z grami wydanymi przez aktualną wciąż konkurencję - np. Bulletstorm od EA, czy ze "starszymi" tytułami jak np. Gears of War. Ciekawe też co z GTA IV/EFLC. Dziękuję wszystkim za odpowiedź, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja do lipca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...