Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 07/2008

Polecane posty

Dla mnie starczy jedna znana i lubiana

Zdefiniuj gre "znana i lubianana". Moze chodzi o gre, ktora TY lubisz? Naprawde nie wiem, jak wam tlumaczyc, ze nie istnieje cos takiego, jak uniwersalny gust. Gdybysmy dodali World in Conflict, masa ludzi zrzedzilaby, ze "no nieee, znowu RTS, ja nie lubie RTS-ow" albo "bez sensu!!!!!!! karzdy jurz te gra po co dawac gry kture karzdy jurz ma dawajcie lepiej takie gry kture sa mniej znane i mniej lódzi je ma te gry".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i żeby nie było, że takim malkontentem jestem(ponarzekać zawsze można) ;p to podkreślam, że treściowo będzie to jeden z najbardziej debeściackich numerów ostatnich miesięcy :D Poziomem tekstowym zdecydowanie odstaje od pełniakowego, aczkolwiek widać, że dla dużej grupy się podoba... czyli wasz cel osiągnięty.. (ale ja taką jedną, malutką, fajniutką, piękniutką bym wolał jednak :)).

EDIT:

Znana i lubiana to taka, która zapada w pamięć i coś jednak na tym rynku znaczyła. Zdobyła fanów i antyfanów czasem też fanatyków :D Nie mówię, że takich gier w CDA nie było, ale ostatni pełniak mnie dobił po prostu :P W tym zestawie powinien być odgadywany jako drugi zaraz po(a może i przed) MX vs ATV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nowy numer. Tekstowo jak dla mnie świetnie. I wcale nie chodzi mi o betę Fallouta, co to o niej Smg mówił, że u niektórych będą.... w każdym razie Kalasanty wie o co chodzi ;)

Jednak całe dwa z dwóch tematy numeru kopią po zadku- CoDa pokochałem od 4 części, a o DIII za wiele w necie nie czytałem, wszystkie relacje pojawiały się na gorącą z tej konferencji Blizz i były wyraźnie pisane emocjami. A nawet jeśli się trafiła jakaś normalna, to i tak jej nie czytałem. Nienawidzę czytać w necie tekstów dłuższych niż newsy na GOLu... <czytać, czytać, czytać> a pani na polskim mówiła, by nie powtarzać. Używacie synonimów dzieci!. Zapowiedzi również w większości wydają się interesujące, no i przynajmniej już wiem, że NecroVision nie poszedł do piachu. Tak dawno nie było o nim informacji, że myślałem, że twórcy wzięli się i go olali.

Natomiast recenzje są dla mnie neutralne, i tak nie mam teraz pieniędzy by kupić jakąś grę. A nawet gdybym miał, to raczej gnałbym po coś starszego, a killerzastego.

Aha, by była jasność. Test bety Fallouta z wielką chęcią przeczytam, jest to bardzo mocarny punkt numeru. Jednak nie wywołał u mnie zapowiadanego 'efektu mokrych gaci', a czytając posty innych userów, to u nich też nie. Choć może się cwaniaki z tym kryją? Za dużo Thiefów na coverkach, czy ki? <myśli>

Jeśli chodzi o pełniaki to mnie żaden nie interesuje. Przy takich zaległościach jakie sobie ostatnio porobiłem w FPSach, wiekowy Red Faction nie może być niczym więcej niż egzotyczną ciekawostką. MX vs. ATV Unleashed też mnie raczej do siebie nie przyciągnie. Kozacy też ni trochę mnie nie interesują. Natomiast Stubbs the Zombie mam.

Jak dla mnie to cienizna, obiektywnie patrząc, stany średnie. Ubiegłoroczne wakacje lepiej wypadły pod względem gier, choć w sumie jeszcze nie powiedzieliście ostatniego słowa (sierpnia w końcu nie było :P ).

do wtorku

big up!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż mnie sie ta okładka podoba to nie miałbym nic przeciwko lego indiana jones, albo drakula orgins na niej. A w ostateczności można by dać na okładke jakąś kaszanke. Oryginalnie by było :P

Okladka ma wygladac, a nie byc "oryginalna" (choc jedno drugiego nie wylucza). Dac kaszane na okladke to jak w CKM dac jakiegos kaszalota na rozkladkowke. Myslisz, ze to zacheci do kupna?

EDIT:

Znana i lubiana to taka, która zapada w pamięć i coś jednak na tym rynku znaczyła. Zdobyła fanów i antyfanów czasem też fanatyków :D Nie mówię, że takich gier w CDA nie było, ale ostatni pełniak mnie dobił po prostu :P W tym zestawie powinien być odgadywany jako drugi zaraz po(a może i przed) MX vs ATV.

A wiesz jaki jest wtedy syndrom "ooo.. .swietna! Ale juz mam... to nie kupie, wole X tam dali gre, ktorej nie mialem...".

Pewne pismo sie juz pare razy nacielo - rzucili WIELKIE tytuly, wszyscy chwalili jakie swietne pelniaki, po czym... malo kto kupil...

DLatego wbrew pozorom lepiej sprawdzaja sie gry SREDNIE, z gatunku "o, chcialem to sobie kupic, ale akurat wyszedl Wiedzmin/Crysis/HL3 :) wiec... ale teraz sobie pgoram" albo "za 50 zl to jej nie kupilem, bo nie warta tej kasy, ale teraz jak jest w CDA to z checia pogram". I Takie zestawy sie zwykle b. dobrze sprzedaja...

No i zdefiniuj :"to taka, która zapada w pamięć i coś jednak na tym rynku znaczyła". Bo dla mnie jest to Tetris, Pacman, Space Invaders, Asteroids, a z nowszych to chocby Quake 1. Ciekawe co bys powiedzial na taki zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem narzekań na pełniaki. W końcu Redakcja zaserwowała nam:

a)kultowego FPS-a [i znowu będę zarywał nocki z powodu RF... No i będę miał okazję wypróbować tego Lego-Moda z poprzedniego numeru, bo płytka z Playa ma status "missing"]

b)dosyć dobrą strategię [z jedynką spędziłem miło wiele wieczorów]

c)zręcznościową ścigałkę [nie żebym był zachwycony, ale na godzinkę na pewno odpalę]

d)zabawny relaksator, tryskający czarnym humorem [jako fan Resident Evil liczę na jakieś ciekawe nawiązania...]

Co do zawartości pisma. Jest spoko. Na pewno przeczytam recenzję AitD 5 [kocham survivale], recenzję Hulka [bardzo lubię Marvela, praktycznie bez przerwy gram w Marvel: Ultimate Alliance, chciałem kupić Incredible Hulk, ale jak widać - niewarto]. Teksty o Diablo 3 [chyba znowu mój Nekromanta z "dwójki" skopie tyłek Braciom, bo czymś się zająć trzeba przed "trójką"] Fallout 3 [znowu poczuję ten swąd spalonej promieniowaniem skóry... Ciekawe, czy F3 sprosta oczekiwaniom], CoD 5 [niedawno dostałem w swoje łapsak "czwórkę" - warto było wydać te pieniądze] też mnie bardzo interesują.

Tak więc numer uważam za bardzo dobry i to nie tylko "dobry jak na sezon ogórkowy" ale po prostu dobry.

I takie pytanko: Czy 1C nie zajmują się przypadkiem Disciples 3??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaki jest wtedy syndrom "ooo.. .swietna! Ale juz mam... to nie kupie, wole X tam dali gre, ktorej nie mialem...".

Pewne pismo sie juz pare razy nacielo - rzucili WIELKIE tytuly, wszyscy chwalili jakie swietne pelniaki, po czym... malo kto kupil...

DLatego wbrew pozorom lepiej sprawdzaja sie gry SREDNIE, z gatunku "o, chcialem to sobie kupic, ale akurat wyszedl Wiedzmin/Crysis/HL3 :) wiec... ale teraz sobie pgoram" albo "za 50 zl to jej nie kupilem, bo nie warta tej kasy, ale teraz jak jest w CDA to z checia pogram". I Takie zestawy sie zwykle b. dobrze sprzedaja...

No i zdefiniuj :"to taka, która zapada w pamięć i coś jednak na tym rynku znaczyła". Bo dla mnie jest to Tetris, Pacman, Space Invaders, Asteroids, a z nowszych to chocby Quake 1. Ciekawe co bys powiedzial na taki zestaw?

W sumie w tym wypadku macie rację... :| Widać taka branża, ale ja po prostu nie umiem zachwycić się tymi Zombiakami ;p Zapomniałem to tego zdefiniuj dodać, że chodzi o grę w miarę nową - aczkolwiek tamte w 100% spełniają poprzedni opis i się zgadzam.

Swoją drogą mam przeczucie, że na dniach zobaczymy w CDA Fallout'a Tactics :D

PS. Nie wybrałem tych innych pism z wielkimi tytułami, bo nie o to mi chodzi - po prostu lubię was, a te Zombiaki.. nevermaind :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okladka ma wygladac, a nie byc "oryginalna" (choc jedno drugiego nie wylucza). Dac kaszane na okladke to jak w CKM dac jakiegos kaszalota na rozkladkowke. Myslisz, ze to zacheci do kupna?

A wiesz jaki jest wtedy syndrom "ooo.. .swietna! Ale juz mam... to nie kupie, wole X tam dali gre, ktorej nie mialem...".

Pewne pismo sie juz pare razy nacielo - rzucili WIELKIE tytuly, wszyscy chwalili jakie swietne pelniaki, po czym... malo kto kupil...

DLatego wbrew pozorom lepiej sprawdzaja sie gry SREDNIE, z gatunku "o, chcialem to sobie kupic, ale akurat wyszedl Wiedzmin/Crysis/HL3 :) wiec... ale teraz sobie pgoram" albo "za 50 zl to jej nie kupilem, bo nie warta tej kasy, ale teraz jak jest w CDA to z checia pogram". I Takie zestawy sie zwykle b. dobrze sprzedaja...

No i zdefiniuj :"to taka, która zapada w pamięć i coś jednak na tym rynku znaczyła". Bo dla mnie jest to Tetris, Pacman, Space Invaders, Asteroids, a z nowszych to chocby Quake 1. Ciekawe co bys powiedzial na taki zestaw?

Idąc takim tokiem rozumowania (dla każdego coś miłego) i tak nie da rady się zadowolić wszystkich bo są cztery pełniaki a musiał by być RTS, cRPG, FPS, skradanka TPP, jakiś symulator, przygodówka etc. Można by zamiast tego dać co jakiś czas jakiś hicior przez duże H, grę w miarę ,,aktualną".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanko: Czy 1C nie zajmują się przypadkiem Disciples 3??

nad tym DIII siedza panowie z Akella / .dat. Co gorsza, pogrążyli się okropnie dodając ruch w trakcie walk... Ale przynajmniej stworzyli prześliczne artworki :)

Swoją drogą mam przeczucie, że na dniach zobaczymy w CDA Fallout'a Tactics

kiedyś był z GW za chyba 5zł... CDP pozbywał się wtedy zapasów z Extra Klasyki :P

Żeby nie totalnie offtopwać - kilka słów o piśmie.

O Diablo3 przeczytałem już tyle na pewnej witrynie, że wystarczy mi :D Wojna o styl a'la WoW trwa.

Fallout3 - chętnie przeczytam co tam nowego.chociaz przy obecnej ilości informacji, byłbym zdziwiony czyms naprawde nowym ;)

Recki: AitD ponoć zabio sterowanie. Ciekawe jak to odebrał redaktor.

Lego SW - ostrzę sobie zeby... Ciekawe, ciekawe...

Hulk w kaszance - czyżby wtórnosc AŻ tak wkurzyła recenzenta?:)

Pełniaki - Red Faction mam (czemu znowu powtórzyliście grę, dodaną kiedyś do Playa?) Kazakami nie jest zainteresowany, podobnie tym MTV vs AGD. Za to chętnie nabędę Stubbs the Zombi :D i za tego pełniaka macie moje 15zł ;)

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie co czytać na wakacjach ;) . Pełniaki fajne:

- Red Faction - już mam, ale może będę miał motywację, żeby przejść,

- Kozacy 2 - no cóż, RTS'y to nie mój gatunek, gram tylko w Dawn of War, a po modernizacji PC lecę po Supreme Commandera,

- Stubbs the Zombie - nosiłem się z zakupem, ale jakoś zawsze znajdywała się ważniejsza gra,

- MX vs ATV Unleashed - można spróbować, w oczekiwaniu na Pure.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc takim tokiem rozumowania (dla każdego coś miłego) i tak nie da rady się zadowolić wszystkich

Exactly. Tego sie nigdy nie uda. Bo albo "fajna ale wszyscy juz maja" albo "stara jakas i wszyscy to maja" albo "kurde ale u mnie nie pojdzie, za duze wymagania" albo "nigdy o niej nie slyszalem" albo.... i tak 1001 marudzen. Dlatego tez nie nastawiamy sie, ze zadowolimy WSZYSTKICH. Ale staramy sie zadowolic mozliwie duzo ludzi, robiac rozne dziwne miksy gatunkowe, wiekowe itd.

bo są cztery pełniaki a musiał by być RTS, cRPG, FPS, skradanka TPP, jakiś symulator, przygodówka etc. Można by zamiast tego dać co jakiś czas jakiś hicior przez duże H, grę w miarę ,,aktualną".

I uslyszysz "nie dosc, ze jedna gre dali to jeszcze a) wszyscy ja dawno maja, B) jest w serii XX za xx zl, lee, c) ja nie lubie gatunku, w jakim jest ta gra. co daje w efekcie d) nie dosc, ze dali TYLKO jedna gre, to jeszcze totalnei do D, spadaja na psy, zlodzieje i oszusci, kupie se XX tam jest 5 pelniakow z czego dwa mi nawet pasuja".

Zaklad?

Otoz nie, bo nie lubie sie zakladac, gdy mam 100% pewnosci wygranej, bo zadna radocha. Dajemy pelniaki od 10 lat i tym samym mamy jakby pewne doswiadczenie w tym jakie gry i kiedy sie oplaca dac, a naklad CDA tego dowodem. Wiec moze "trust me, Luke"? Czekasz na gry o glosnych tytulach? Beda. Jeszcze w tym roku. Ale sprobuj wtedy zamarudzic, ze "no taaak, aleeeee..." a znajde cie i wyrwe ci serce... :)

A Fallouta Tactics dosmy dali do CDA ladnych pare lat temu... jeszcze przed GW. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Fallouta Tactics dosmy dali do CDA ladnych pare lat temu... jeszcze przed GW. :)

Upss tak to wygląda, jak trzeba było na jakiś czas opuścić ulubiony magazyn.. :| Ale najbliższe 3 numery biorę w ciemno ;p Bez względu na zawartość DVD, bo o magazyn raczej się nie martwię :)

Dzięki za wysłuchanie mojego popołudniowego marudzenia ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja teraz powiem jak się cieszę z nowego numeru. Według mnie okładka bardzo ładna (może dlatego że kupiłem sobie specjalną edycję alone in the dark 5 ;p), i sama zawartość też cudowna! Mimo że nie jestem jakimś tam fanem Diablo, to pewnie przeczytam. Oczywiście jak każdy szanujący się gracz luknę na Fallouta 3. A co do recenzji to powiem wam z doświadczenia że według mnie najnowsze Alone in the Dark zasługuje na 7 albo 8. Mam nadzieję że mnie nie zawiedziecie i nie przestraszyło was sterowanie ;p. Jeśli chodzi o pełniaki. To sutbbsa już mam, więc... to dobrze że go dodaliście! Bo po pierwsze nie będę musiał żonglować płytkami do instalacji, po drugie może ktoś się znajdzie i kupi ode mnie mojego pudełkowego zombiaka. Co do Red Faction to zagram na pewno ponieważ napaliłem się na tą grę czytając recenzję 3 części. W ścigałki raczej żadko gram, a strategie lubię więc Kozaków też przetestuję. Poza tym 3 kaszanki do przeczytania i demono DMC4! Mniam! Jeden z najlepszych, najbardziej udanych numerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Red Faction to zagram na pewno ponieważ napaliłem się na tą grę czytając recenzję 3 części.

Zapowiedź! :P

Wreszcie coś odciągnie mnie od kompa :P

Patrząc na zapowiedź numeru:

- okładka: całkiem ładna, kontrastuje z poprzednim numerem...

- tekstowo: zapowiedzi jak zwykle ciekawsze od recek :P

Choć w recenzjach nie zabrakło paru głośnych.

W tematach numeru bardzo ciekawie...

I zaskakująco (pozytywnie dla czytelników, źle dla recenzentów :P ) sporo kaszanek.

"Nie tylko gramy" też na pewno sprawdzę.

- pełniaki: już pisałem, krótko mówiąc dla mnie super!

Czekam (jak inni) do wtorku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sie nowym numerem nie zawiodłem jestem zachwycony zawartościa zarówno pełniaki jak i zawartośc pisemnna.

Zawartosc pissemna jest wysmienita diablo 3 !! F3!!! resident Evil 5 !!! ciekawe czy to zapowiedz wersji PC

Recenzje Alone in The dark i Lego Indiana Jones miodzio

Kaszanka Zone The Incredlible hulk czy ta gra jest napewno taka zła

na luzie itp tez super

Okładka nareście jakaś odmiana kolorystyczne:D

Ogólnie numer jest bombowy i najlepszy(Jak na razie) w tym roku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź! :P

Wreszcie coś odciągnie mnie od kompa :P

Patrząc na zapowiedź numeru:

- okładka: całkiem ładna, kontrastuje z poprzednim numerem...

- tekstowo: zapowiedzi jak zwykle ciekawsze od recek :P

Choć w recenzjach nie zabrakło paru głośnych.

W tematach numeru bardzo ciekawie...

I zaskakująco (pozytywnie dla czytelników, źle dla recenzentów :P ) sporo kaszanek.

"Nie tylko gramy" też na pewno sprawdzę.

- pełniaki: już pisałem, krótko mówiąc dla mnie super!

Czekam (jak inni) do wtorku :)

Racja, zapowiedź! Proszę nie bij xD

Zapomniałem też dodać o tym że zapowiedź RE5 i recka LEGO indiana :P Więc jeszcze lepiej niż myślałem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego ciągłego narzekania na pełniaki. Moim zdaniem są całkiem niezłe (RF- mój pierwszy FPS eh.. :) ) Kozacy- jeżeli trzymają poziom jedynki - także smakowite. O Stubbsie się nie wypowiadam bo nie grałem. Jednak mimo wszystko pogram przede wszystkim ze względu na bardzo ciekawą tematykę. B) Może nawet tą samochodówkę skubnę.

Natomiast zawartość pisma:

Tematy Numeru: 10/10

Zapowiedzi: 9+/10

Recenzje: 6+/10 (plusik za kaszanki które lubię czytać :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze już dawno nie trafił się numer w którym interesowało by mnie aż tyle tekstów i aż tyle trailerów (mam nadzieję, że SF4 wyjdzie jak najszybciej bo chcę nowy pad wypróbować :D). Ale pełniakami mnie roznieśliście, od dzisiaj zaczynam szukać kamer w domu bo jak nic mnie szpiegujecie... 3 na 4 gry to takie które już posiadam :P, wybaczam jednak bo będzie co poczytać :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...