Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Duregar

Myszka do grania do ok. 300 zł

Polecane posty

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze myszy dla gracza do ok. 300 zł.

Obecnie posługuję się DeathAdderem i mam problemy z dwuklikiem. Zatem przyszedł czas na jej wymianę.

rekawymiar-150x150.jpg

Jestem praworęczny a długość zgodnie z powyższym wzorem to 12 cm (niestety mam małą dłoń). Używam palm grip oraz fingertip grip.

Gram w różnego rodzaju gry np.: Baldur's Gate, Dragon Age, seria Assassin's Creed, EVE Online, The Secret World, World of Tanks, seria Total War.

Raczej nie gram w gry typu FPS jak CoD czy BF.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żelowe podkładki są wszystkie takie same, tylko mają zmienione logo. Stary model g400 gryzł się z takimi podkładkami (wiem, bo siedziałem chwilę na takiej, tyle że tracera) więc nowy prawie na 99% też będzie. Przy optykach dobrze mieć porządną podkładkę, ale o tym chyba wiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BladyPiter G400 to starszy model. G400s jest poprawiony, lepsza jakość wykonania, lepszy scroll, ogółem problemy starego G400 zostały w nim wyeliminowane, oczywiście nadal ma sensor A3090. Moim zdaniem warto dopłacić i zainwestować w ten nowy model.

Aczkolwiek te Zowie to też niezły wybór. Szczególnie model FK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślne jest 1800DPI, niewiele osób osób da radę na ponad 3k.

Jeśli chciałbyś dużą ilość przycisków to zobacz Genius Gila. Ale do tego przydała by się twarda podkładka.

Z innych optyków warto zobaczyć Steelseries Kana V2, choć nie wiem czy nie będzie dla ciebie za mała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku FK i G400s główna różnica to kształt. Używają sensora avago 3090, który obecnie uważany jest za jeden z najlepszych optycznych sensorów na rynku. Obie również mają świetną jakość budowy, wytrzymałe przyciski i tak dalej. W ich wypadku wybierz kształt który bardziej Ci opowiada, bo zarówno jedna jak i druga jest równie dobra.

Na temat geniusa się nie wypowiem, bo osobiście z niego nie korzystałem.

Zasadnicza różnica pomiędzy myszkami laserowymi i optycznymi jest to, że laserowa zazwyczaj pozwala na ustawienie DPI bardzo wysoko (nawet 8000dpi+) ale ma również subtelną akceleracje, jeśli nie masz pojęcia co to jest akceleracja, to nie musisz się tym martwić. To raczej problem dla tych, co naprawdę hardkorowo biorą się do grania i to raczej tylko w FPSach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Duregar

Genius Gila jako jedyna spełnia moje wszystkie marzenia (a jest ich sporo) co do myszki bo sam stoję przed kupnem nowej. Miałem już składać zamówienie aż coś mnie tknęło i zacząłem oglądać filmiki youtube. Wszystko oczywiście ok, dużo przycisków dobrze rozmieszczonych, wewnętrzna pamięć, wskaźnik profili na pasku diodowym, przełącznik dpi na 2 przyciskach a nie jednym, przełącznik profili na myszce a nie na klawiaturze, avago 9500 i cena za to wszystko ... ALE ... zobaczyłem jak wygląda w ręce normalnej osoby (nie azjaty ze stoiska targów CES) i mysz jest po prostu mała. Ma tylko 114mm długości (dla porównania a4tech 738k ma 135mm a np DA ma 128mm) więc mógłbym ją trzymać tylko clawem (odległość od czubka środkowego palca do zgięcia nadgarstka to ~18,5-19mm) . A claw raz że dla mnie nie wygodny a dwa że nie da się w nim wygodnie i sprawnie obsługiwać przycisków dodatkowych. A same przyciski też nie są takie duże jak mi się wcześniej wydawały więc mam wątpliwości co do efektywnego ich używania.

Więc moje zapędy zrodzone już w czasie premiery myszki spełzły na niczym i ze spuszczoną głową wróciłem do kolejki poszukujących idealnej myszki confused_prosty.gif

Tobie radziłbym również zmierzyć rękę i pooglądać zdjęcia i video recenzje przeprowadzone przez dorosłych facetów.

//edit

Sorka źle przeczytałem twój pierwszy post, myślałem że tam jest 15cm. Ja mam 14cm według schematu więc może tobie uda się jej używać fingertipem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genius Gila używam ponad pół roku. Ma wiele zalet, ale ma też i wady.

Mam duże dłonie, a mimo to Gila bardzo dobrze się trzyma. Jest ciężka, nawet bez ciężarków (dla mnie to plus). Po szmaciance (qck+) ślizga się poprawnie, ale bez rewelacji. Konfiguracja podświetlenia - znakomita.

Przyciski: te zlokalizowane na bokach góry są OK, przycisk zmiany DPI i te przy nim - bezużyteczne (przypadkowo wciskane przy naciskaniu na przycisk scrolla), musiałem wyłączyć. Zazwyczaj do myszy używam lewej ręki, więc dwa przyciski boczne z lewej też były do wyłączenia (wciskane niezamierzenie w trakcie gry).

Oprogramowanie: niezłe, ale brak najprostszej funkcji: mapowania wciśnięcia przycisku na wciśnięcie klawisza. Przez makro można tylko symulować wciśnięcie/wyciśnięcie a nie samo wciśnięcie.

DPI: wysokie DPI jest bez znaczenia, do grania i tak używa się 1200-2400 (ustawiam więcej na osi X, mniej na Y).

Główna wada: lewy główny przycisk myszy po ok.pół roku zaczyna stwarzać problemy. Jeszcze działa, ale już nie tak, jak na początku.

Podsumowanie: nie ma lepszej symetrycznej myszy dla mnie (tylko takich używam). Mam jeszcze nowego Gigabyte Krypton, ale czeka, aż Gila się zużyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...