Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ruhisu

PC do 2500zł - max 3000zł

Polecane posty

Witam serdecznie.

Od dłuższego czasu przymierzam się do zastąpienia 7 letniego staruszka nowym sprzętem, jednak moja wiedza na temat samodzielnego składania PC jest nie wielka i nie chciałbym kupić kota w worku. Dlatego postanowiłem zwrócić się z prośbą o pomoc do Was.

Interesuje mnie komputer typowo dla gracza umożliwiający dodatkowo bezproblemową pracę z programami do obróbki zdjęć.

Co ważne, zależy mi tylko i wyłącznie na samej jednostce centralnej. Bez monitora, bez klawiatury, sam piec.

Jakiś czas temu zwróciłem się o złożenie takiego zestawienia do zaprzyjaźnionego informatyka i zaproponował coś takiego.

plyta Gigabyte GA-Z77N-WIFI

procek Intel Core i5 3470

KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz KHX1600C10D3B1/8G

grafika GTX760 2048GB

cooler BeQuiet Dark Rock 2

HDD 1TB S3 Toshiba DT01ACA 7,2k 32MB

Zasilacz ATX 550W SilentiumPC Deus

OBUDOWA AEROCOOL STRIKE-X GT DEVIL RED - USB 3.0 - CZARNO-CZERWONA

OS: Windows 7 Home Premium 64bit.

Taki zestaw wycenił na około 4200zł, niestety nie posiadam takiego budżetu abym mógł go zakupić

Chciałbym się Was poprosić o Wasze pomysły dotyczące konfiguracji.

Może być to zestaw bez systemu operacyjnego aby trochę zminimalizować cenę.Oczywiście interesują mnie oferty takich sklepów jak morele.net itp. ale jeśli macie inne propozycje, bardzo byłbym za nie wdzięczny,

Nie musi być o konfiguracja umożliwiająca lot w kosmos, nie zależy mi na tym aby Battlefield 4 chodził na ULTRA mega płynnie, śpiewał, tańczył itp.

Po prostu nie zależy mi na jakichś super mega wodotryskach tylko abym mógł sobie sensownie pograć w nowe tytuły bez obaw, że nie odpalę tego nawet na low. Dodatkowo robię różne grafiki począwszy od tapet po obrazy na rozmiar plakatowy a na moim staruszku, przy bardziej złożonych projektach, programy nie domagają. Zależałoby mi na tym abym mógł spokojnie pracować.

Budżet jaki mogę przewidzieć na komputer to 2500zł - max 3000zł.

Bardzo proszę Was o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/CFdJcX/

Jest to lepszy zestaw od tego co zaproponował Ci informatyk. Nie posiada on tylko systemu - jeśli musi być koniecznie to można wziąć tańszą kartę (np. XFX HD7870XT) i wtedy w tych 3000 się zamknie. Nie ma też coolera - jest zbędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt! O jednym zapomniałem. Nie planuję podkręcania gdyż wiem, że na pewno byłby zadowolony z wszelkiej możliwej konfiguracji od tej co mam. Może kiedyś w przyszłości lekko podkręcę ale na razie tego nie planuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - bardzo dziwny ten zestaw.

- płyta główna miniITX, ale obudowa to już zwykły miditower... Jaki w tym sens? Przepłaca się tylko za droższą i niekoniecznie lepszą płytę główną (jest droga, bo ma bardzo małe wymiary).

- bardzo drogie chłodzenie na procesor, które w tym przypadku jest zbędne - procesor ma zablokowany mnożnik, więc i tak się wysoko nie podkręci. A bez podkręcania to mozna chłodzenia w ogóle nie kupować.

- ta cena... Koszmarnie drogo!

Zestaw Omasa bez wątpienia dużo sensowniejszy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Omasa bez wątpienia dużo sensowniejszy wink_prosty.gif

Dlatego postanowiłem zwrócić się do Was bo ile razy słyszałem od ludzi, że dobry komputer da radę złożyć do 2500 max 3000zł i przyznam, że sam byłem pełen podejrzeń jak zaproponował mi ten zestaw za 4200zł.

Już czuję, że napisanie tematu tutaj było bardzo dobrą decyzją

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej mówiąc w przypadku zestawu Omasa masz taką samą wydajność jak w zestawie z pierwszego postu (a nawet ciut lepszą) za znacznie niższą kwotę. Brakuje mu tylko wbudowanego WiFi (ale taka karta to koszt ok. 50zł jeśli by Ci to było potrzebne). Nic nie usprawiedliwia ceny zestawu z pierwszego postu, nawet system (bo to tylko dodatkowe ~350zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Omasa jest jak najbardziej ok. Zmień sobie tylko obudowę na wersję Plus bo widzę, że wróciła do oferty

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-matx-atx-usb-3-0-czarna-z-oknem-605201/

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

to ta usługa.

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O44Y129AC8

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.

Zamiennie zamiast montażu możesz wybrać pendrive, dokładnie ten

http://www.morele.net/pendrive-good-ram-gooddrive-twister-4gb-czarny-196953/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie nad opcja montazu. Poki co jestem bardzo wdzieczny za Wasza pomoc, i mysle o zestawie Omasa + ciekaw jestem innych propozycji. A te kody, kolega by chcial cos w zamian za nie czy to są jakies darmowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...