Jump to content
Hyzy

Pierwsze uruchomienie Visual Studio 2010

Recommended Posts

Siema

otóż mam taki problem: Gdy pierwszy raz uruchomiłem VS2010 zamiast użyć opcji, iż będe programować w C/C++ przez przypadek kliknąłem w budkę C#. Da się to jakoś zmienić bez odinstalowywania VS?

Pozdro

Jak tworzysz nowy projekt to jakie języki ci się wyświetlają? Jak wybrałeś C# to pewnie będzie wiodącym, jednak ,,Other Languages" powinno zawierać też Visual C++. Polecam sprawdzić.

PS. Oczywiście zależy też to od wersji oprogramowania, które zainstalowałeś.

Edited by Shaker

Hyzy -> Okienko konfiguracyjne przy pierwszym uruchomieniu określa typowy zestaw ustawień (jak np. skróty klawiszowe) dla danego języka. W menu Tools -> Envirionment -> Keyboard jest lista proponowanych ustawień. Możesz tam wybrać C++. Albo uruchom visual studio z przełącznikiem /ResetSettings co pozwoli na ponowny wybór ustawień.

@Shaker

W "Other Languages" mam tylko Visual Basic.

@wies.niak

W menu wybrałem c++, lecz dalej, gdy chcę utworzyć nowy projekt mogę wybrać tylko opcję z C#, a gdy staram się zresetować ustawienia to nie wiem czemu nie mam opcji wybrania C++ na dole ss.

post-82693-0-75315800-1386063098_thumb.j

Gdyby był zainstalowany pakiet VS z obsługą C++ to by na pewno była dostępna opcja Other Languages, a tam możliwość wyboru projektów C++. Jeżeli jest tylko opcja C# to prawdopodobnie nie zainstalowałeś pakietu C++. Być może zainstalowałeś tylko pakiet Basic i C# skoro nie masz opcji C++.