Jump to content
Fusiox17pl

Logic B21 wychłodzenie wnętrza

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie zastanawiam sie nad wychłodzeniem wnętrza obudowy ( obudowa ta jest niczym piekarnik :D) niestety jest ona mało rozbudowana więc mam możliwość zamontowania tylko 1 wentylatora 80/92 mm. Czy zamontowanie jednego tylniego wentylatora na wydmuchiwanie powietrza z wnętrza obudowy poskutkuje zmniejszeniem temperatury? Oglądałem różne poradniki, które opisywały jak zrobić dobra cyrkulacje jednak każda z obudów w poradnikach miała miejsce z przodu na wentylator zassysający... . Myślałem również nad instalacją wentylatora w miejsce śledzi pod kartą graficzna na wdmuchiwanie tylko nie wiem czy rozwiązanie to nie kolidowałoby z chłodzeniem na mojej karcie graficznej (arctic acceolero L2 plus). Szperajac po necie zauważyłem, że ta obudowa ma jakby miejsce z przodu (chyba na wentylator :)) jednak ewentualne zamontowanie tam wentylatora wiązałoby sie z zdjeciem przedniego panela a nie wiem czy bylo by to bezpieczne :(. Proszę o pomoc

A jeszcze takie pytanie jak już o tym chłodzeniu napomknąłem. W serwisie jak zakładali to nowe chłodzenie to nie zamontowali aluminiowych radiatorów na pamięci grafy ( mam je w opakowaniu po chłodzeniu) Brak takich radiatorów może uszkodzić grafę przy obciążeniu?

I co do wentylatorów jakie byś polecił? wg kryterium jakość/cena?

Edited by Fusiox17pl