Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nixe

Rozwiązany: Kruger & Matz KM0793

Polecane posty

Cześć Wam,

idą Święta każdy chce mieć tablet.... to ja też chce. (NIGDY TABLETU NIE MIAŁEM)

W CDA numer 12/2013 był ich test i był tam tablet Kruger & Matz KM0793 na 2. miejscu w kategorii do 800zł.

Poczytałem w necie opinie.recenzje i mam parę pytań. (również ogólnych o tabletach)

Pytania:

1)Ponoć ten tablet nie może być ładowany usb. Czy to jest jakaś duża wada? Czytałem że powerbanki mają tylko usb. czy są powerbanki co ładują nie przez usb? i czy warto taki powerbank mieć?

2)Ten tablet nie modemu 3g. Czy to też odczuwalna wada?

3)W cda w minusach był napisane [kamerka "wymuszająca" trzymanie w poziomie] ?? Nie rozumiem o co tu chodzi.

-4)W ogóle co to ta firma Kruger & Matz?? Jakieś fajne coś, czy gniot co to zaraz splajtuje.

A gdy mi się sprzęt zepsuje, to lipa: nie ma zwrotu kasy, naprawy itp itd

5)Jaka jest mniej więcej wytrzymałość takiego urządzenia? Czy jak mi spadnie tak z 50cm to mam "gg" i mogę jedynie używać tego jako podstawki pod kubek?

6)Czy pokrowiec na którym jest napisane do tabletu 7 cali to czy każdy 7 calowiec zmieści się do niego? (mam laptopa samsung 15,7' i wiele pokrowców 15,7' jest za małych bo samsung ma więcej plastiku)

A może jest jakiś inny fajny tablet tak do 500zł? (tak tak śledzę tematy na forum cda, ale jak już zakładam temat to zapytam i o to)

Dziękuję za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

idą Święta każdy chce mieć tablet.... to ja też chce. (NIGDY TABLETU NIE MIAŁEM)

Ja nie chcę wink_prosty.gif

Pytania:

1)Ponoć ten tablet nie może być ładowany usb. Czy to jest jakaś duża wada? Czytałem że powerbanki mają tylko usb. czy są powerbanki co ładują nie przez usb? i czy warto taki powerbank mieć?

Oczywiście, że to wada, bo zawsze musisz mieć na wyjazdy dedykowaną ładowarkę, co jest zwyczajnie upierdliwe. Niektóre tablety naładujesz po USB, więc wystarczy jedna ładowarka do telefony, tabletu, odtwarzacza mp3 etc.

Powerbank jest przydatny na wyjazdach w teren, sam musisz zadecydować. Faktem jest jednak, że ciężko trafić taki z dedykowaną końcówką dla urządzeń 'ułomnych' w kwestii ładowania po usb. Nie jest to jednak niemożliwe.

2)Ten tablet nie modemu 3g. Czy to też odczuwalna wada?

A chcesz korzystać w nim z Internetu mobilnego? Dla mnie to mały problem, bo Internet mógłbym udostępniać z komórki, niektórzy wolą jednak wszystko w jednym urządzeniu. Jest to wada, ale nie każdemu przeszkadza.

3)W cda w minusach był napisane [kamerka "wymuszająca" trzymanie w poziomie] ?? Nie rozumiem o co tu chodzi.

Najpewniej chodzi o to, że nie można wymusić pracy w trybie portretowym, co czasem może być niewygodne.

-4)W ogóle co to ta firma Kruger & Matz?? Jakieś fajne coś, czy gniot co to zaraz splajtuje.

A gdy mi się sprzęt zepsuje, to lipa: nie ma zwrotu kasy, naprawy itp itd

Marka dość znana fanom branży IT, jest obecna na rynku już jakiś czas a urządzenia zbierają dobre recenzje. Nie ma się czego bać.

5)Jaka jest mniej więcej wytrzymałość takiego urządzenia? Czy jak mi spadnie tak z 50cm to mam "gg" i mogę jedynie używać tego jako podstawki pod kubek?

Jeśli ktoś ma pecha to i palca w nosie złamie. Ryzyko uszkodzenia przy upadku jest duże, to w końcu wielki ekran z kupką elektroniki. Trzeba uważać, tak jak na laptopa czy iPhone'a.

6)Czy pokrowiec na którym jest napisane do tabletu 7 cali to czy każdy 7 calowiec zmieści się do niego? (mam laptopa samsung 15,7' i wiele pokrowców 15,7' jest za małych bo samsung ma więcej plastiku)

Nie do końca. Są ekrany o różnych proporcjach (najczęściej 16:9 i 4:3, dużo popularniejsze są te pierwsze) i nie są one ze sobą kompatybilne. Większość pokrowców szyta jest na tablety 16:9. Nie będą też pasowały na wynalazki w stylu GoClever Gamepad.

A może jest jakiś inny fajny tablet tak do 500zł? (tak tak śledzę tematy na forum cda, ale jak już zakładam temat to zapytam i o to)

Polecam smartfona o ekranie 4" lub większym i laptopa, tablet jest dla mnie niezbyt funkcjonalną pomyłką.

Dziękuję za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sa rynku powerbanki z przejściówkami na tablety, czyli 2.5 mm

2. Też mam tablet bez 3G i nie odczuwam tej wady. Tablet to dość duże urządzenie, więc nie używam go poza domem, gdzie mam router WiFi

3. Nie czytałem tej recenzji, ale myślę, że chodzi o kamerkę, która pracuje poprawnie tylko w poziomie

4. O Kruger&Matz jest głośniej dopiero od niedawna, jednak to ciągle rozwijająca się firma. Prawda, najtafniejszym określeniem jest polski dystrybutor chińszczyzny z niemiecką nazwą, jednak nie powinni szybko upaść (jeżeli w ogóle)

5. To zależy od jakości materiałów i "szczęścia" - może upaść 15 razy i nic się nie stanie, a może spaść raz i się zepsuje

6. Najlepiej przed zakupem sprawdzić maksymalne wymiary obsługiwanych urządzeń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600 zł można kupić poprzedni model Google Nexus 7 - Tegra 3, 4x 1,2GHz, 1 GB ramu, najnowszy Android i jeszcze dość długie wsparcie + kupa romów od społeczności. Wątpię, czy jest coś lepszego w tej cenie. Na minus brak MicroSD i 3G, ale do chyba da się znieść, wbudowana pamięć jest spora.

Na ibood.com masz dziś niezłą ofertę - http://pl-pl.forum.ibood.com/42907-potezny_tablet_google__asus_nexus_7_32gb_android_43_recertyfikowany/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...