Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konrado

Dark Souls PTDE executable przestał działać

Polecane posty

Witam. Mam problem z Dark Souls. Po zainstalowaniu i odpaleniu widoczne były bardzo duże problemy z płynnością. Zainstalowałem więc DSfix, wszystko właściwie i zgodnie z instrukcją. A teraz jak odpalam gierkę leci komunikat : Dark Souls PTDE executable przestał działać.

Co z tym zrobić?

Liczę na pomoc.

Próbowałem też z wcześniejszą wersją DSfix, bo gdzieś przeczytałem że w tym może być problem. Ale niestety nic to nie zmieniło i nadal nie mogę pograć :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to ten sam problem, który pojawiał sie u mnie (ja miałem black screena, choć pózniej również podobny komunikat), ale spróbuj wejść w CCC (sterownik do karty graficznej) i tam zmienić opcję "czekanie na odświeżenie pionowe" na "zawsze wyłączone". Ta opcja znajduje sie w zakładce Gry/Ustawienia aplikacji 3D.

Jeśli to nie pomoże, to spróbuj wejść w DSfix.ini i tam ustawić rozdzielczość na nie większą niż obsługuje Twój monitor. Ponadto włącz opcje uruchamiania sie gry w trybie pelnoekranowym (coś w stylu Borderless Window, gdzieś na końcu pliku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia wybrałeś w DSfix? Brak wyświetlania logo? etc. Opisz. Pytam się z racji, iż część z tego może prowadzić do takich błędów.

Spróbuj pozmieniać ustawienia tak aby najmniej obciążać kompa, by wszystko było zbliżone do tego jak jest normalnie. Zwykle poprawa wyglądu grafiki(hd textures), czy też usunięcie logo może powodować problemy.

Z tego co poszukałem jest to najprawdopodobniej problem braku update do systemu zatem polecam postępować według tego, co jest tu napisane:

http://steamcommunit...97302/?l=polish

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowałem to co na tym filmiku

. Czyli Anti Aliasing, strength of the SSAO effect, unlockFPS, disable cursor at startup. To może mieć jakiś wpływ?

No oczywiście później, tak jak mówił Neithan138 - zmiana rozdzielczości i pełny ekran.

Mhm. Nowe odkrycie. Jeżeli w DSfix zmieniam tylko rozdzielczość to da się grać i wszystko działa. Widać, że problem tkwi w odblokowaniu FPS. No ale bez tego okropna płynność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły już co prawda kilka miesięcy, ale niestety nie udało się rozwiązać mojego problemu z tą grą. Nie pomógł nawet zakup Windowsa 8 i bieżące go aktualizowanie. A mam 2 kopie tej gry - znajomi zrobili mi dodatkowo nietrafiony prezent.

Jak mogę przypisać Dark Souls do Steam'a? Mowa o wersji pudełkowej, z nadrukowanym tylko kodem do upadłego już GFWL.

Ok, już udało mi się przypisać. Oglądając filmiki z wklejania modów - zauważyłem, że gra zawsze była na Steamie. Może to coś pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...