Jump to content
wojtek2320

Przeniesienie windowsa

Recommended Posts

Z góry przepraszam jeżeli temat założyłem nie w tym miejscu co trzeba jednak obecny układ forum miesza mi strasznie w głowie.

Przejdźmy jednak do problemu. Otóż obecnie używam dosyć starego dysku, na którym nie mam zbyt wiele miejsca ogólnie, a już tym bardziej na partycji systemowej (ok 50 GB na "dysku C" na którym znajduje się win 8.1 plus kilka innych rzeczy.) Jestem ciekawy czy w przypadku kupna nowego dysku istnieje możliwość przeniesienia windowsa i najważniejszych programów (photoshop, A. Premiere) na nowy dysk bez konieczności reinstalacji wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie można użyć programu typu np. Norton Ghost, choć szczerze - próbowałem takiego zabiegu kilkukrotnie jak się przesiadałem z HDD na SSD, i ani razu mi się to nie udało, po przeniesieniu system pracował dużo wolniej i mniej stabilnie. Nie wykluczam że coś sknociłem, niemniej pewnie trochę zabawy by z tym było.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie temat nieco odświeżyć. Jeżeli zdecydowałbym się na zakup nowego dysku i instalacje windowsa to aby mój stary dysk działał poprawnie będę musiał usunąć partycje systemową? Bo naturalnie zdaje sobie sprawę, że programy nie będą działać i je trzeba będzie przeinstalować (tak w sumie to nie mam ich aż tak dużo jak początkowo mi się wydawało, a jednak premierka zżera mi niemiłosiernie miejsce na dysku C, którego nie mam zbyt wiele i obawiam się, że usuwanie jej plików tymczasowych to niezbyt dobre rozwiązanie mojego problemu).

Link to comment
Share on other sites

Ja czasem robiłem robiłem kopię Windowsa, tzn partycji, gdzie w razie awarii przywracało się wtedy całą partycję C, ale miałem czystego Windowsa zaraz po instalacji, a taki proces zajmuje ok 5min a nie 25-30min instalacja. Na zawalonego śmieciami Windowsa nie opłaca się kopiować.

Teraz w odpowiedzi na najnowsze pytanie, w biosie się ustawia jaki dysk jest bootujący, i ten dysk będzie pierwszym dyskiem który będzie uruchamiał Windowsa, do tego jeszcze możesz później pozmieniać litery dysku by np poprzednią partycję C, dać sobie w dalszej kolejności- robi się to w Windowsie.

Nie musisz nic ze starego dysku usuwać, liczy się ustawienie pierwszeństwa, który dysk jest jako główny a który jako drugi.

Edited by RedEvil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...